Advert

Samsunlu İşadamı Recep Tanrıverdi serbest bırakıldı

Samsun'da, Kanun Hükmünde Kararname ile kapıtılan Tanrıverdi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı'na yönelik bugün gerçekleştirilen FETÖ/PDY operasyonu Samsun'un yanısıra Tokat, Bilecik, İstanbul, Kahramanmaraş, Amasya, Çanakkale ve Ankara illerine de sıçradı. İstanbul'da gözaltına alınan Samsun'daki Tanrıverdi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı'nın kurucularından Recep Tanrıverdi ve İbrahim Tanrıverdi, serbest kaldı.

Samsunlu İşadamı Recep Tanrıverdi serbest bırakıldı
Advert

Samsun'da, Kanun Hükmünde Kararname ile kapıtılan Tanrıverdi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı'na yönelik bugün gerçekleştirilen FETÖ/PDY operasyonu Samsun'un yanısıra Tokat, Bilecik, İstanbul, Kahramanmaraş, Amasya, Çanakkale ve Ankara illerine de sıçradı. İstanbul'da gözaltına alınan Samsun'daki Tanrıverdi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı'nın kurucularından Recep Tanrıverdi ve İbrahim Tanrıverdi, serbest kaldı. ​

Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri bugün Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Tanrıverdi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakıf ve üyelerine yönelik operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında 130 polis, 35 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda vakıf yöneticisi ve üyesi oldukları iddia edilen ve aralarında işadamları, memur ve mühendislerin bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı.

Samsun'da, Kanun Hükmünde Kararname ile kapıtılan Tanrıverdi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı'na yönelik bugün gerçekleştirilen FETÖ/PDY operasyonu Samsun'un yanısıra Tokat, Bilecik, İstanbul, Kahramanmaraş, Amasya, Çanakkale ve Ankara illerine de sıçradı. Operasyonlarını sürdüren Samsun polisi, soruşturma kapsamında Tanrıverdi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı'nın kurucuları, işadamı Recep Tanrıverdi ve İbrahim Tanrıverdi'yi İstanbul'da gözaltına aldı. Öte yandan Tokat ve Samsun'da da iki kişinin operasyon kapsamında gözaltına alındığı kaydedildi.

İBRAHİM TANRIVERDİ SERBEST

FETÖ soruşturması kapsamında İstanbul'da gözaltına alınan Samsun'daki Tanrıverdi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı'nın kurucularından İbrahim Tanrıverdi, serbest kaldı. Gözaltında bulunan Recep Tanrıverdi ise uçakla Samsun'a getirildi.

Samsun'da Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Tanrıverdi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı'nın kurucuları işadamı Recep Tanrıverdi ve İbrahim Tanrıverdi, FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı. İstanbul'da savcıya ifade veren İbrahim Tanrıverdi, serbest bırakılırken, Recep Tanrıverdi de ifadesinin ardından bu sabah uçağı ile Samsun'a getirildi. İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusunun sürdüğü belirtildi.

RECEP TANRIVERDİ SERBEST

SAMSUN'da FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Recep Tanrıverdi, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Samsun'da Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Tanrıverdi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı'nın kurucuları işadamı Recep Tanrıverdi ve İbrahim Tanrıverdi, FETÖ soruşturması kapsamında İstanbul'da iki gün önce gözaltına alındı. İstanbul'da savcıya ifade veren İbrahim Tanrıverdi, serbest bırakılırken, Recep Tanrıverdi'de ifadesinin ardından uçakla Samsun'a getirildi. Samsun İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusu tamamlanan Recep Tanrıverdi, bu sabah savcılık ifadesinin ardından adli kontrol şartı ile serbest bırakılması için mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi mahkeme, adli kontrol şartını kaldırarak Recep Tanrıverdi'yi serbest bıraktı.

TANRIVERDİ HOLDİNG'DEN AÇIKLAMA

Tanrıverdi Holding tarafından konuyla ilgili açıklama yapıldı. Açıklama şöyle:

"Son dönemde şirketimiz hissedarları ile ilgili olarak FETÖ/PDY örgütü soruşturmalarına dair asılsız ve mesnetsiz haberlerin basında yer alması üzerine işbu kamuoyu açıklamasında bulunma zaruriyetimiz hasıl olmuştur. Samsun Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında şirket ortaklarımız Recep Tanrıverdi ve İbrahim Tanrıverdi'nin bilgilerine başvurulmuş, ifadelerinin alınması ardından herhangi bir irtibatları olmadığı tespit edilerek adliyeden ayrılmışlardır. Şirketimizin ve ortaklarının, ülkemizin birliğine ve bütünlüğüne tehdit oluşturan FETÖ/PDY ya da başka bir illegal yapılanmayla hiçbir fiili, finansal ve ticari bağı bulunmasının imkanı yoktur. Tanrıverdi Holding ve bağlı bulunan şirketler kuruluşundan günümüze değin milletimiz ve devletimizin yanında yer almış, bundan sonra da ülkemizin istikrarı ve refahı için var gücü ile çalışmaya devam edecektir. Kamuoyunun bilgilerine saygı ile duyurulur."

RECEP TANRIVERDİ KİMDİR?

Recep Tanrıverdi, Tanrıverdi Holding Yönetim Kurulu Başkanı. 3 Kasım 2013’teki Fenerbahçe Kongresi’nde başkan seçilen Aziz Yıldırım’a rakip olan Mehmet Ali Aydınlar’ın listesinde de yer alan Recep Tanrıverdi, aynı zamanda Shangri-La Bosphorus Oteli’nin patronu.

Ev tekstili üzerine faaliyet gösteren Tanrıverdi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Tanrıverdi’nin adı son dönemde otel yatırımlarıyla gündeme geldi. 

Açılış haftasında Başbakan Erdoğan’ı üç gün arayla iki kez ağırlayarak dikkatleri üzerine çeken Shangri-La Bosphorus Oteli’nin patronu Tanrıverdi, aslen tekstilci bir aileden geliyor.

Her iki dedesinin de Samsun Çarşamba’da manifaturacılıkla uğraştığını söyleyen Tanrıverdi, Milliyet Gazetesi’nde 16 Mayıs 2013 tarihinde yayınlanan Eylem Türk’e holding kuruluş öyküsünü şöyle anlatıyor: 

“İşler büyüyünce Çarşamba’dan Samsun’a göçtük. 1966 yılında da İstanbul’a geldik. Burada alışveriş yaptığımız bir firmada tezgâhtarlık yapmaya başladım ve işi öğrendim. 1969 yılında da kendi mağazamı kurdum emprime ve manifatura üzerine... 

Kardeşim İbrahim ile birlikte 1970 yılında Tanrıverdi Mensucat A.Ş’yi kurduk. 70’li yıllarda Türkiye’de inşaat sektörü gelişmeye başladı ve beraberinde mefruşat yani perdecilik sektörü oluştu. İlk defa mefruşatı Türkiye geneline biz yaydık. Bossa ve Güney Sanayii’den bayilik aldık. Ardından talebe yetişmek için 1980’de kendi fabrikamızı kurduk. 1985’e kadar çeşitli üreticilerden alınan ev tekstil ürünlerinin satışını yaptık.”

Şu anda Çatalca, Gürpınar, Büyükçekmece ve Çorlu’da olmak üzere dört fabrikaları bulunduğunu belirten Tanrıverdi, “Son dönemde ağırlığı Çorlu’daki fabrikamıza verdik. Entegre bir üretim yapıyoruz Çorlu’da...” diyor.
Tanrıverdi ve Verdi markasıyla mağazalar açtıklarını kaydeden Tanrıverdi, “Bu mağazalar ev tekstili üzerine faaliyet gösteriyor. Sonuç olarak biz tezgahtan yetişmeyiz. Çocuklarımız da bu işin içinde öyle yetişiyor. Ailece manifaturacıyız. Bu bize dededen miras...” diye anlatıyor.

1995 yılında tüm şirketlerin Tanrıverdi Holding çatısı altında birleştirdiklerini anlatan Tanrıverdi, “Bu işe yıllarımızı verdik. Şu anda 2 bin çalışanımız ve 200 milyon doları aşkın ciromuz var. Bugün, Tanrıverdi, dünyanın önde gelen entegre perde üreticilerinden biri. Verdi ve Tanrıverdi markası ile 80’i aşkın ülkede faaliyet gösteriyoruz” diyor.

Tanrıverdi Holding tarihçe:
Tanrıverdi Holding’in temelleri 20. yüzyıl başlarında Samsun’da tekstil üzerine başlayan perakende mağazacılık faaliyetleri ile atıldı. Holding kurucularından Recep ve İbrahim Tanrıverdi’nin dedeleri Ahmet ağaoğlu ve Recep Bey’in gelecek vizyonu Tanrıverdi Holding’in ilk adımlarını oluşturdu.

Recep ve İbrahim Tanrıverdi kardeşler, babalarının yanında meslek hayatına başlamalarının ardından 1970 yılında Tanrıverdi Mensucat A.Ş’yi kurdu, 1985’e kadar çeşitli üreticilerden alınan ev tekstil ürünlerinin satışı yapıldı.

1986 yılında İstanbul Çatalca da inşa edilen fabrikada gipür ve brode üretimine başlandı. Ardından yapılan büyük yatırımlarla üretim zincirine iplik Bükrüm Dokuma Boya-Apre Perkon Konfeksiyon eklendi.

1995 yılında tüm şirketler Tanrıverdi Holding çatısı altında birleşti.

Bugün, Tanrıverdi dünyanın önde gelen entegre perde üreticilerinden biridir. Verdi ve Tanrıverdi markası ile 80’i aşkın ülkede ilk tercih edilen markalar arasındadır.

Türkiye’de açılmaya devam edilen Verdi Home Mağazalar Zinciri ile de tüketicilerin tercih ettiği marka olmaya devam etmektedir.

Tanrıverdi Holding şirketleri şunlardır; Tanrıverdi Mensucat, Tanrıverdi  Dokuma Apre ve Boya, RIT Ev Tekstil Ürünleri, Verdi Dokuma, Tanrıverdi Tekstil, Tanrıverdi Çeyiz, Perkon Perde, Tans Tekstil ve Turizm, Beşiktaş Emlak Yatırım ve Turizm, Vergi GMBH. 

recep tanrıverdi ibrahim tanrıverdi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şu anda Kandil'e biniyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şu anda Kandil'e biniyoruz
Tekkeköy 24 Haziran’a Hazır
Tekkeköy 24 Haziran’a Hazır