Samsunlu Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Özdemir şehit oldu

AĞRI'nın Tendürek Dağı bölgesinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan askerlerden Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Özdemir'in acı haberi, memleketi Samsun'un Terme İlçesi'ndeki ailesine ulaştı.

Samsunlu Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Özdemir şehit oldu

AĞRI'nın Tendürek Dağı bölgesinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan askerlerden Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Özdemir'in acı haberi, memleketi Samsun'un Terme İlçesi'ndeki ailesine ulaştı.

Ağrı'nın Doğubeyazıt İlçesi Tendürek Dağı bölgesinde terör örgütü PKK’ya yönelik yürütülen operasyon sırasında çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Özdemir'in acı haberi ailesine verildi. Askeri yetkililer tarafından memleketi Samsun'un Terme İlçesi Sakarlı Mahallesi'nde yaşayan ailesi acı haberle yıkıldı. Yakınları ve komşuları da eve akın ederek taziye ziyaretinde bulundu. Sakarlı Mahallesi'nde bulunan baba evine Türk Bayrağı asıldı.

Evli ve bir çocuk babası olan şehit Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Özdemir'in cenazesinin Samsun'a getirileceği belirtildi.

ORAYA GÖNÜLLÜ GİTTİ

Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesi Tendürek Dağı Bölgesi’nde terör örgütü PKK’ya yönelik yapılan operasyon sırasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Özdemir’in Terme İlçesi’ndeki baba evine Türk Bayrağı asıldı. Evinin önüne taziye çadırı kuruldu.

Şehit haberini alan baba Hicabi ve anne Ayşe Özdemir ile şehidin kız kardeşi Esra Özdemir gözyaşlarına boğuldu. Acı haberi alan yakınları şehidin baba evine koştu. Fenalaşan şehit annesi Ayşe Özdemir'e 112 sağlık ekipleri evde müdahale etti. Şehidin baba evinin önünde ambulans bekletildi. Şehidin erkek kardeşi Musa Özdemir’in çalışmak için il dışında bulunduğu acı haberi aldıktan sonra yola çıktığı belirtildi.

Şehit Uzman Çavuş Mustafa Özdemir'in eşi Ebru ve çocukları 7 yaşındaki Burak ve 2 yaşındaki Kağan Özdemir’in ise Ağrı’da olduğu belirtildi.

Taziyeleri kabul eden şehit babası Hicabi Özdemir, "Komutanlar geldi oğlumun şehit haberini verdi. Ne diyeyim Allah mekanını cennet etsin. En son 9 ay önce buraya geldi. Sürekli telefonda görüşüyorduk. Operasyona gittiğini biliyorduk ama 2-3 gündür haber alamıyorduk. Gönüllü olarak gitti oraya zaten 'Cenabı Allah’ın takdiri ilahisi ne ise o şekilde ben görevimi yapacağım' demişti. Cenabı Allah’ın takdiri ilahisi buymuş. Ağrı 5’inci görev yeriydi. En son Ağrı’ya tayini çıkmıştı. Bir yıldır Ağrı'da görev yapıyordu. Vatan sağ olsun" dedi.

ŞEHİTİN VASİYETİ YERİNE GETİRİLECEK

3 kardeşten en büyüğü olan şehit Uzman Çavuş Mustafa Özdemir’in en son geçen hafta sonu operasyona gitmeden önce anne ve babasıyla telefonda görüştüğü, 9 ay önce de baba evine geldiği belirtildi.

11 yıllık asker olan şehit Uzman Çavuş Özdemir’in yakınlarına şehit olması halinde Sakarlı Mahallesi Mezarlığı’ndaki dedesinin mezarının yanına defnedilmeyi vasiyet ettiği belirtildi. Şehidin vasiyeti doğrultusunda yarın Sakarlı Mahallesi’nde ikindi namazı sonrasında cenaze töreni düzenleneceği ve vasiyeti üzerine dedesinin mezarının yanına defnedileceği belirtildi.

ŞEHİT ANNESİ: DİMDİK AYAKTAYIM, AĞLAMAYIN

Tendürek Dağı bölgesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan askerlerden jandarma uzman Çavuş Mustafa Özdemir'in cenazesi, askeri uçakla memleketi Samsun'a getirildi. Şehit uzman çavuş Özdemir'in naaşını, Samsun Çarşamba Havalimanı'nda Vali Yardımcısı Recep Yüksel, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, şehidin babası Recai, annesi Ayşe ve kardeşi Esra Özdemir ile yakınları ve vatandaşlar karşıladı.

Oğlunun cenazesini rahatsızlandığı için sedyenin üzerinde oturarak karşılayan anne Ayşe Özdemir, "Ben dimdik ayaktayım. Seni dinliyorum oğlum. Ağlamayın" diyerek seslendi. Eşinin cenazesinin yanında, oğulları Burak ve Kağan ile birlikte gelen Ebru Özdemir, gözyaşları içinde uçaktan indi.

Askerlerin omzunda uçaktan indirilen şehit Özdemir'in Türk Bayrağı'na sarılı cenazesi, cenaze aracıyla Terme İlçe Devlet Hastanesi'nin morguna götürüldü. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango talihlisine büyük şok
Milli Piyango talihlisine büyük şok
Trabzon'da sel suları, dev kamyonu dereye böyle sürükledi
Trabzon'da sel suları, dev kamyonu dereye böyle sürükledi