Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Advert

SAMSUN'U KALKINDIRMAK ZORUNDAYIZ

​Samsun'un potansiyellerinin çok fazla olduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz," Biz Samsun'umuzu kalkındırmak zorundayız. Artık daha fazla üretim, ticaret ve ihracat yapmalıyız. Kimse elini taşın altına koymaktan çekinmesin" dedi.

SAMSUN'U KALKINDIRMAK ZORUNDAYIZ
Advert

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsunlu iş adamları ile birlikte Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül'ün misafiri olarak ilçede verilen kahvaltıya katıldı. Kahvaltı programında Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın, Salıpazarı muhtarları ve ilçe esnafı da yer aldı.

İŞ ADAMLARINA SESLENDİ: FARKINDALIK YARATMALIYIZ

Programda özellikle iş adamlarına seslenen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz "Samsun'umuzda her şey var. Turizm potansiyelini geliştirebilmemiz için elimizde tüm imkanlar mevcut. Az olan ne? O da bizim gayretimiz az gayret ediyoruz. Daha fazla çalışıp elimizi daha fazla taşın altına koymamız lazım. Bizden öncekiler böyle yaptı öyle de gidiyor demeyip biz yeni bir şeyler ortaya koyarak farkındalık yaratmalıyız" dedi. 

SAMSUNLU FİRMALARIN YÜZDE 80'İ O FUARDA YOKTU

Dün açılan Gıda Fuarı'nda Samsun'da gıda işiyle uğraşan firmaların yer almamasını eleştiren Yılmaz, "Samsun'da gıda işiyle uğraşan firmalarımızın neredeyse yüzde 80'i o fuarda yoktu. Böyle bir şey olmaz. Birileri gelip de bizi kalkındırmayacak. Biz Samsun'umuzu kalkındırmak zorundayız. Bu şehir iktisaden büyümek  mecburiyetinde. Büyümezsek Samsun başka şehirlerin gölgesinde gündemi önemsiz şehirler kategorisine düşeriz diye kaygı duyuyorum. Yerel hizmetler, yerel belediyecilik, alt yapı hizmetleri ve devletimizin yaptığı işler işte görüyorsunuz he şey ortada. Salıpazarı ilçemizde yapılan okulları kapalı spor salonlarını bir görseniz. 1980 yılına kadar sadece Samsun'da bir tane kapalı spor salonu vardı. Şimdi ise 17 ilçemizin tamamı spor kompleksleri ile doldu" diye konuştu.

 

 

DAHA FAZLA ÜRETİM DAHA FAZLA İHRACT YAPMALIYIZ

 

Herkes elini taşın altına koymaktan çekinmesin diyen Yılmaz, son olarak şunları söyledi: "Elimizi taşın altına koyarak, daha fazla risk alarak ülkemizi ve şehrimizi kalkındıracak girişim hamlelerini başlatmamız gerekiyor. Siz işadamlarımızdan, muhtarlarımızdan, esnaflarımızdan özellikle rica ediyorum her yerde bunu konuşun anlatın. Samsun'da bir Lojistik Merkez inşa ediyoruz. 50 milyon Euro'luk bir yatırım bu. Bütün bunlar şehrin ekonomisini geliştirmek ve büyütmek için. Her anlamda şehrimizi adından söz ettirmek için gayret ediyoruz.  Özellikle son 5 yıl içerisinde yapılan spor yatırımları ile Samsun spor anlamında dört dörtlük bir kent konumuna geldi. Tarihi ve kültürel ögeler mi size cazip geliyor; müzelerimiz, tarih kokan ilçelerimiz, mahallerimiz sizi bekliyor. Spor turizmine mi önem veriyorsunuz; golften atıcılığa, bowlingden bisiklete, kanodan yamaç paraşütüne, buz pateninden kayağa kadar doğa sporlarının hemen hemen hepsi bu şehirde var. Bunları başaran bir şehir artık üretim yapmalı. Daha fazla üretim, ticaret ve ihracat yapmalıyız. Şu anda Sağlık Bakanımız Samsunlu. Sporun ardından sağlık açısından da yeni hamleler şehrimiz için düşünülüyor. Düvecik'te 3 bine yakın çalışanı olacak Büyükşehir Hastanesi dediğimiz hastane şehrimize kazandırılacak." Başkan Yılmaz, kahvaltı sonrası vatandaşlarla selamlaştı esnafla sohbet ederek çay içti.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Turgut F     2017-11-24 Samsunlu gıda firmalarını fuara katılmayarak yzyi protestolarından dolayı tebrik ediyorum.
şevki     2017-11-24 Sayın başkan Samsunda arabamızı park edecek yol kenarları vardı oraya da göz koydun paralı yaptın.Kalkmış taş altına el sokun diyorsun.Söylesene sen vatandaşın cebinden daha az para çıkması için ne yapıyorsun?En pahalı halk ulaşımı bizde,Fakülteden Cedite,hasköye tek araçla gidemeyen biz, kışın en ufak karda tasarrufa takılıp temizlenmeyen yollarda kalan biz.
suat     2017-11-24 Başkan biraz da fakir sporuna el atsan diyoruz, futbol yani.Golf oynıcak paramız yok da.Bowling desen salonuna bile almıyorlar bizi ayakkabımız delik diye.
remzi     2017-11-24 İşitme Engelliler Olimpiyatıyla elde ettiğiniz Samsun'u tanıtma başarınız sayesinde Samsun firmaları mal yetiştirmekten fuarlara iştirak edemiyor sayın başkan.
Pusat     2017-11-24 yzy efendi sen niye elini taşın altına koyup Samsunspordan köşe bucak kaçıyorsun.anakentsporun daha mı çok tanıtıyor Samsunumuzu Samsunsporumuzu?
Pusat     2017-11-24 yzy efendi sen niye elini taşın altına koyup Samsunspordan köşe bucak kaçıyorsun.anakentsporun daha mı çok tanıtıyor Samsunumuzu Samsunsporumuzu?
Ömer E     2017-11-24 Peki niye yok Samsunlu firmalar bunu hiç araştırdın mı yzy.Araştırsaydın bir cevabın olurdu.Bence belediye çatısı altında yzy denen herif küstürmüş olmasın bu gıda firmalarını?
Orhan D     2017-11-24 Saathane esnafını bitirdin, modern pazarı bitirdin, gülsan sanayiye bulaştın, minübüsleri bitirdin, o gıda firmalarının hiç mi bağlantısı yok mağdur ettiklerinle.Hep sen kuyu kazacak değilsin ya biraz da başkaları kazsın.
Nahit C     2017-11-24 17 spor kompleksimiz var, madalya getiren sporcular ya devşirme ya dopingli :)
Mustafa A     2017-11-24 yzy bey başkanlığınızda belediye olarak siz ne üretiyorsunuz.beton mudur taş mıdır o tesisten başka?onu da belediyeler yiyor vatandaş yemiyor.Halk ekmek yapan bir alt belediye oldu, onu da tüm akp bir olup yok edemediniz :) Siz busunuz.
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Binlerce vatandaşı ilgilendiriyor! Artık bankalar da sorumlu olacak
Binlerce vatandaşı ilgilendiriyor! Artık bankalar da sorumlu olacak
Erdoğan ''TürkAkım Projesi Deniz Bölümü'nün tamamlanması'' töreninde konuştu
Erdoğan ''TürkAkım Projesi Deniz Bölümü'nün tamamlanması'' töreninde konuştu