Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Samsun’un yeni stadı 2 ay sonra hazır

SAMSUN'un Tekkeköy İlçesi'nde yapılan 33 bin 919 kişilik yeni stadyumda çim serme işleminin başlatılmasında hazır bulunan Samsun Valisi İbrahim Şahin, 'Sahamız 2 ay sonra oynanır hale gelebilecek' dedi.

Samsun’un yeni stadı 2 ay sonra hazır

SAMSUN'un Tekkeköy İlçesi'nde yapılan 33 bin 919 kişilik yeni stadyumda çim serme işleminin başlatılmasında hazır bulunan Samsun Valisi İbrahim Şahin, "Sahamız 2 ay sonra oynanır hale gelebilecek" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan 33 bin 919 kişilik stadın tamamlandığı zaman muhteşem biir görüntüye sahip olacağını belirten Vali İbrahim Şahin, 8400 metrekare alanda uygulanacak çim serme işlemi konusunda şunları söyledi:

"Çimler serilmeye başlandı. 2 ay sonra da saha hazır hale gelecek. Burada radyan ısıtma sistemi var. Bütün izleyicilerimiz bir şekilde ısınacak. Çimlerin korunması için alttan hem soğutma hem ısıtma sistemi var. Bu çimler İtalya'dan geliyor. Statın dış cephe kaplamaları da tamamlandı."

"ÇİM SERME 10 GÜNDE TAMAMLANACAK"

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk ise stadı ligin ikinci yarısına yetiştirmeyi hedefledikleri vurkgularken şunları söyledi:

"Statdın zor bir çatı sistemi var. Zemin ve diğer alanlar tamamen UEFA'nın A Plus kapsamındaki stadyumlarla aynı değerde. 10 gün içinde buranın çiminin serilmesini bitireceğiz."

samsunspor yeni stad

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Akyurt ilçesinde katliam gibi kaza!.. 4 ölü, 1 yaralı!
Ankara Akyurt ilçesinde katliam gibi kaza!.. 4 ölü, 1 yaralı!
Hakan Şükür ve Arif Erdem hakkında karar verildi
Hakan Şükür ve Arif Erdem hakkında karar verildi