SASKİ’den Yakakent ilçesine 24 milyon TL’lik altyapı

SAMSUN Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Yakakent İlçesi’nin yapılan alt yapı yatırımlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Yakakent ilçemizdeki altyapı çalışmalarında 10 ay içinde 40 kilometre kanalizasyon ve 1 kilometre de yağmur suyu hattı döşendi. Projede şimdiye kadar yüzde 45’lik kanalizasyon ve yağmursuyu şebeke hattı tamamlandı. Altyapı sorununu çözüme kavuşturacak proje de inşaat çalışmaları devam ediyor. Bu dev projenin 24 milyon TL'ye mal olacak" dedi..

SASKİ’den Yakakent ilçesine 24 milyon TL’lik altyapı

SAMSUN Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Yakakent İlçesi’nin yapılan alt yapı yatırımlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Yakakent ilçemizdeki altyapı çalışmalarında 10 ay içinde 40 kilometre kanalizasyon ve 1 kilometre de yağmur suyu hattı döşendi. Projede şimdiye kadar yüzde 45’lik kanalizasyon ve yağmursuyu şebeke hattı tamamlandı. Altyapı sorununu çözüme kavuşturacak proje de inşaat çalışmaları devam ediyor. Bu dev projenin 24 milyon TL'ye mal olacak" dedi.

SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Yakakent ilçesinde gerçekleştirdikleri altyapı çalışmalarıyla ilgili açıklamada bulundu. İlçeye yaptıkları yatırımların 24 milyon TL'ye mal olduğunu belirten Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, "Yakakent ilçemizdeki altyapı çalışmalarında 10 ay içinde 40 kilometre kanalizasyon ve 1 kilometre de yağmur suyu hattı döşendi. Projede şimdiye kadar yüzde 45’lik kanalizasyon ve yağmursuyu şebeke hattı tamamlandı. Yakakent ilçesinin altyapı sorununu çözüme kavuşturacak proje de inşaat çalışmaları devam ediyor. Bu büyük projeyi, SASKİ Genel Müdürlüğü ve İller Bankasının katkıları ile ortaklaşa yapmaktayız. Bu dev projenin 24 milyon TL'ye mal olacak" dedi.


Projenin 2017 yılı sonuna kadar tamamlanmasının hedeflendiğini ifade eden SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, sözlerine şöyle devam etti:


"Projenin 2017 yılı sonunda tamamlanması hedefleniyor. Proje de 3 adet Terfi Merkezi yapılacak. Atıksu Arıtma Tesisi Sahası’na yapılacak Terfi Merkezi ile daha sonra şebeke de toplanan atık su, arıtıldıktan sonra Fadime Deresi’ne deşarj edilecek. Atıksu Arıtma Tesisinde, inşaat çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Ayrıca proje tamamlandıktan sonra, Atıksu Arıtma Tesisi, yüklenici firma tarafından, 1 yıl süre ile işletmesini yapacak"

Altyapı çalışmaları sonucu bozulan yolların, SASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yaptırıldığını ifade eden Yakakent İlçesi Sorumlusu Çevre Mühendisi Dilek Çelikkol ise "Yakakent şehir merkezinin daha modern görünmesi için, Cumhuriyet Caddesi ve Rasim Çağlar Caddesinde endüstriyel baskı beton yol yapılmasına karar verildi. Bu caddelerde endüstriyel baskı beton yol çalışmaları titizlikle devam ediyor. Öte yandan diğer cadde ve sokaklarda asfalt ve kilitli parke kullanıyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan: Hedefi, vizyonu olmayanlara hiçbir şey emanet edilmez
Erdoğan: Hedefi, vizyonu olmayanlara hiçbir şey emanet edilmez
Yeniden yapılandırmada 31 Temmuz son gün
Yeniden yapılandırmada 31 Temmuz son gün