Advert

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Günümüzde erkek ya da kadın fark etmeksizin pek çok kişi sivilcelerinden ve bu sivilcelerin ciltte bırakmış olduğu izlerden şikayetçidir. Cilde yeterli özenin gösterilmemesi, var olan sivilcelerin sıkılması sivilce izlerine neden olmaktadır. Özellikle estetik açıdan bakıldığında hoş bir görüntü olmaması da bu şikayetlerin başlangıç sebebidir.

Peki sivilce izleri nasıl geçer?

Sivilce izlerinin onarılması ve yok edilmesi için pek çok yöntemden bahsetmek mümkündür ancak; önemli olan sivilce izi oluşumunun önüne geçmektir. Özellikle ergenlik döneminde yoğun olarak başlayan sivilceler ellenmemeli, geçmesi için kendi haline bırakılmalıdır. Cilt temizliği doğru ürünlerle günlük olarak sağlanmalı, cilt ferah ve temiz tutulmalıdır. Sivilce izleri nasıl geçer sorusu için alternatif yöntemler bulunmaktadır.

Sivilce İzlerini Geçirmek İçin Yöntemler

Sivilce izlerini gidermek için bitki kürleri, kremler ya da doktor tavsiyesi ile satın alınan ilaçları kullanmak mümkün olduğu gibi, evde hazırlanabilecek uygun fiyatlı karışımlar da çözüm olabilmektedir. Toz Şeker Toz şeker, beyazlatma özelliği olan bir madde olduğundan, cilde canlandırıcı etki sunar ve parlaklık verir. 1 çay kaşığı toz şeker biraz sulanırılarak lekeli bölgeye düzenli olarak uygulandığında sivilce izlerini azaltmaktadır. Çilek Çilek, doğa üzerinde iyileştirici etkisi maksimum olan bitkilerden biridir. Taze ve organik 1 adet çilek ezilir, içerisine 1 çay kaşığı yoğurt eklenir ve karıştırılır. Sivilce izlerinin yoğun olduğu bölgeye sürüldüğünde kısa vadede çözüm sağlamaktadır. Sivilce izleri nasıl geçer sorusunu soran kişiler, alternatif ürünler için hekimleriyle iletişime geçebileceği gibi farklı ürünler ile çözüm sağlayabilmektedir. Alerjen etkisi bulunan ürünler doktora danışmadan kullanılmamalıdır. Sivilce İzleri  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Borçlarını tahsil edemeyen pırlanta toptancısı intihar etti
Borçlarını tahsil edemeyen pırlanta toptancısı intihar etti
Trump: Bedeli ağır olur
Trump: Bedeli ağır olur