SMYO ÖĞRENCİLERİ ENDİŞELİ... ALINAN KARARDAN VAZGEÇİLSİN

Samsun Meslek Yüksekokulu’nun Canik Kampüsü’ne taşınması kararı öğrenci ve velilerin tepkisine neden oldu. OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'e seslenerek alınan karardan vazgeçilmesini isteyen öğrenci ve veliler 'Bu karardan geri dönülsün' dediler.

SMYO ÖĞRENCİLERİ ENDİŞELİ...  ALINAN KARARDAN VAZGEÇİLSİN

BÜYÜK SORUNLAR YAŞARIZ
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’in, Canik Belediyesi sınırları içerisindeki Canik Kampüsüne Samsun Meslek Yüksek Okulu’nun taşınacağını açıklaması üzerine, SMYO öğrencileri ve veliler alınan bu karara itiraz ettiler. SMYO öğrencileri yaptıkları açıklamada ”Çoğunluğu kız öğrencilerden oluşan ve 2 Bin öğrencisi bulunan SMYO’nun, Canik Kampüsü’ne taşınması bir çok sorunu beraberinde getirecek' dediler.

YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLSİN
Alınan karardan endişe duyduklarını dile getiren öğrenciler, “Gece derse giriyoruz. Canik kampüsü ıssız bir yerde, güvenliğimizden endişe duyuyoruz. Ayrıca Canik kampüsü ulaşımı zor bir yer. Çoğunluğumuz Atakum’da ikamet eden öğrencileriz. Ulaşım masraflarımız 2-3 katına çıkacak. Sayın rektörümüzden öğrencilerin bu endişelerini dinleyerek kararı yeniden gözden geçirmesini istiyoruz.' diye konuştular.

VELİLER REKTÖRE SESLENDİ
KYK yurtlarında kalan öğrenci velileri de alınan bu karara tepki göstererek;'Canik Kampüsü’nün ulaşımı çok zor. Biz çocuklarımızı buraya kayıt yaptırırken, her türlü şartları araştırarak birlikte karar verdik. Üniversite yönetimi bu kararı verirken hem öğrenci hem de velilerle iştişare yaparak almalıydı. Bu karardan acilen dönülmesini istiyoruz. Rektörümüzden SMYO’nun aynı yer de kalmasını talep ediyoruz.' şeklinde konuştular.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahir Ünal'dan “OHAL ve 20 Temmuz'' açıklaması
Mahir Ünal'dan “OHAL ve 20 Temmuz'' açıklaması
İllüzyonist Aref'i kobra yılanı ısırdı
İllüzyonist Aref'i kobra yılanı ısırdı