Suudi Arabistan'da idamla yargılanan eşinin kurtarılmasını istedi

HATAY’ın İskenderun ilçesinde iki çocuk annesi ve hamile Birgül Karadaş, Suudi Arabistan’da eşinin suçsuz yere tutuklanıp idam istemiyle yargılandığını belirterek gözyaşları içerisinde ”Kurtarın çocuklarımın babasını” dedi.

Suudi Arabistan'da idamla yargılanan eşinin kurtarılmasını istedi

Birgül Karadaş Suudi Arabistan’da iki çocuğu ve eşi Sinan ile birlikte Türkiye’den götürdükleri koltuk takımlarını mağazalara satarak ticaret yapıp geçimlerini sağladıklarını belirtti. Eşi Sinan Karadaş’ın arkadaşının Mersin limanından buzdolabı getirmesi için yardımını istediğini söyleyen Birgül Karakadaş yaşananları şöyle anlattı:

“Eşim sadece ihracatını yapmak üzere kabul etti. Bunun üzerine gelen konteynerin özel bölmelerinde güvenlik güçleri uyuşturucu hap buldu. Operasyon sonrası buzdolabı ihracatını yapmasından dolayı 25 ocak tarihinden tutukladılar. Duyduğumuz, hakkında ağırlaştırılmış idam isteniyor. Bizim vizemiz bitince çocuklarımı da alarak İskenderun’a geldim. Fırsat buldukça  telefon ile görüşmeye çalışıyorum. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturması sonucunda eşimin hiçbir şekilde suçunun olmadığını tespit etti. İnternet aracılığı ile Cumhurbaşkanlığına yazdım. Başbakanlığa yazdım Dışişleri ile görüştüm. Eşim suçsuz, büyüklerimizden yardım bekliyoruz.”

On gün sonra üçüncü çocuğunu dünyaya getireceğini gözyaşları içerisinde anlatan Birgül Karadaş,” Büyük oğlum Sergen 10 yaşında, Raci 3,5. 10 gün sonra üçüncü çocuğumu dünyaya getireceğim. Çocuklarımı babasız büyütmek istemiyorum” diyerek gözyaşı döktü.

EVLADIMI KURTARIN

Küçük Raci’nin 'Neden ağlıyorsunuz?' sorusuna babaanne Esma Karadaş 'Yok anneciğim, ağlamıyoruz' diyerek teselli ederken, şunları söyledi:

“Şu doğacak çocuğun, oğlumun tek dileğiydi. Çocuğu doğduğunda yanında olmaktı. Allah biliyor herkeste biliyor oğlum böyle bir hatayı asla ve asla yapmaz. Gençliğinde, deliliğinde yapmadı. Çoluk çocuğa karıştıktan sonra asla çocuğum böyle işlere girişmez. Öyle bir çocuk da değil. Babamız gittikten sonra o hepimize sahip çıktı. Tek istediğimiz evine dönmesi.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cinnet getiren anne 2 kız çocuğunu öldürdü
Cinnet getiren anne 2 kız çocuğunu öldürdü
Dolar yeni tarihi rekor düzeyine çıktı
Dolar yeni tarihi rekor düzeyine çıktı