Reklamı Geç
Advert
Advert

Advert

Tarihi binaya basma etek asılmasına tepki

SAMSUN’da 19’uncu yüzyılın başlarında inşa edildiği bilinen koruma altındaki binaya satış için metrelerce ip gerilip üzerine basma etek asılması, tarihi yapının görüntüsünün kirlendiğini öne süren vatandaşların tepkisine neden oldu.

Tarihi binaya basma etek asılmasına tepki
Advert

İlkadım ilçesinde bulunan her gün binlerce vatandaşın geçiş yaptığı Fatih Sultan Mehmet Caddesi Meserred Sokak’ta yer alan ve Samsun Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Tarafından SİT kapsamında koruma altına alınan tarihi binaya, onlarca basma etek asıldı. Sattıkları ürünlerin tanıtımını yapabilmek için tarihi binaya metrelerce uzunlukta ip çekerek, basma etekleri bina önüne asan esnaf, çevreden geçen vatandaşlardan da tepki alıyor. Esnafa, ‘Tarihe saygısızlık yapıyorsuz' diyerek tepkilerini dile getiren vatandaşlar, seslendiği yetkililerden duruma el atılmasını, bu görüntünün ortadan kaldırılmasını istedi. 

Advert

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
vatandaş     2018-11-29 Evin sahibi dururken tarihe sahip çıktığını sananlara ne oluyor?Ev sahibi belki "biri ekmek yesin" deyip gönül rahatlığıyla izin veriyordur elbise asılmasına...
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KYK Isparta İl Müdürü görevden alındı
KYK Isparta İl Müdürü görevden alındı
Dışişleri'nden Irak'a yanıt
Dışişleri'nden Irak'a yanıt