Advert

TBMM Başkanı Yıldırım: Acılarımız tazeliğini koruyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım, Ankara'da Karşıyaka Mezarlığı'nda bulunan 15 Temmuz Şehitliği'ni ziyaret etti. Ziyarette konuşan Yıldırım, "İki yıl geçmiş olmasına rağmen acılarımız tazeliğini koruyor. 15 Temmuz'u unutmayacağız, unutturmayacağız" dedi.

TBMM Başkanı Yıldırım: Acılarımız tazeliğini koruyor

Ankara Valiliği, 15 Temmuz darbe girişiminin 2'nci yıl dönümü nedeniyle Karşıyaka Mezarlığı'nda bulunan 15 Temmuz Şehitliği'nde anma töreni düzenledi. Anma törenine, TBMM Başkanı Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit yakınları, gaziler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Törende şehitler için Kuran-ı Kerim okunduktan sonra dua edildi. TBBM Başkanı Yıldırım ve beraberindekiler daha sonra şehitlerin mezarlığını ziyaret ederek karanfil bıraktı. 

'ACILARIMIZ TAZELİĞİNİ KORUYOR'

Ziyaret sonrasında konuşan Başbakan Yıldırım, şunları söyledi: 

"İki yıl geçmiş olmasına rağmen acılarımız tazeliğini koruyor. Başında söylediğimiz gibi 15 Temmuz'u unutmayacağız, unutturmayacağız. Gerek şehit yakınlarımız gerekse milletimizin tamamı bu duygularla bugünü anıyor. Şehitlerimiz bu ülkenin teminatıdır, ay-yıldızlı bayrağımıza rengine veren kahramanlarımızdır. Bayrağımızdaki hilal, bağımsızlığımızın sembolüdür, yıldızlar da her bir şehidimizin bir nişanesidir. Dolayısıyla dünya durdukça, bu ay-yıldızlı bayrak inmeyecek, bu ezanlar dinmeyecek. Allah milletimizin yar ve yardımcısı olsun. Bugün sayın Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız çeşitli kurumlarımız 15 Temmuz'un anısını, tazeliğini yaşatmak için bir çok programlar yapacak. İstanbul'da akşam bütün milletin katılımıyla bir anma programı yapılacak. Biz de aynı saatte Ankara'da Kızılay'da benzer bir programa iştirak edeceğiz. Amacımız 15 Temmuz ruhunu canlı bir şekilde tutmak, 81 milyonun kardeşliğini beraberliğini daim kılmaktır. Bir kez daha bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor ve buna benzer hiçbir olayı milletimizin yaşamamasını diliyorum."

YILDIRIM, '15 TEMMUZ, MİLLET DARBEYE DUR DEDİ' FOTOĞRAF SERGİSİNİ AÇTI

TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım, Mecliste '15 Temmuz, Millet Darbeye Dur Dedi'  fotoğraf sergisinin açılışını yaptı. 

Meclis Başkanı Binali Yıldırım, Şeref Holü’nde 162 fotoğraftan oluşan darbe girişimi gecesine ait  '15 Temmuz, Millet Darbeye Dur Dedi'  fotoğraf sergisinin açılışına katıldı. Programda konuşan Binali Yıldırım, 15 Temmuz'un yıl dönümünü anımsatarak, "Bugün milletimizin, devletimizin, demokrasimizin zafer yıldönümüdür. Hainlerin, kalleşlerin, darbecilerin başının ezildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gurur günüdür, Gurur günümüz kutlu olsun” dedi.

Yıldırım, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Alçak FETÖ’cüler tarafından devletin uçakları, helikopterleri, silahları asker kılığına girmiş terör elemanlarınca gasp edilmiş, o gece milletimizin asil vatandaşların, masum insanlarına karşı kurşun, bomba olarak yağmıştır, o geceyi aziz Türk milleti, bu yüce Meclisin altında bulunan vatansever milletvekillerimiz asla unutmayacaklardır. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız. Sokaklarda, tankların, zırhlı araçların gürültüsü ile ürperdik. Şaşkınlığımızı hemen attık, millet olarak ayağa kalktık. Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara indik, o gece sizler ay yıldızlı bayrağımızı indirtmediniz, ezanlarımızı dindirtmediniz. Halkın, hakkın gücü tankın gücünü yenmiştir. O gece hep bir olduk, beraber olduk, tek yürek olduk, kardeş olduk, birlikte Türkiye olduk. Vatan, millet, bayrak, bağımsızlık aziz Türk milletinin vazgeçmeyeceği en büyük değerleridir, Bunlar olmadıktan sonra dünya bizim olsun, neye yarar. İşte 15 Temmuz milli iradenin tecelli ettiği bu çatı altında bir, beraber, birlikte Türkiye olduk. Mukaddes değerlerimizi FETÖ’cü alçakların hain emellerine teslim etmedik. O gece Türkiye Büyük Millet Meclisi bir kez daha gazi oldu."

Yıldırım ve beraberindekiler ile vatandaşlar daha sonra '15 Temmuz, Millet Darbeye Dur Dedi'  fotoğraf sergisini gezdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Gagabulut' lakaplı Bulut Altuğ tutuklandı
'Gagabulut' lakaplı Bulut Altuğ tutuklandı
Arda Turan-Berkay kavgasında flaş gelişme
Arda Turan-Berkay kavgasında flaş gelişme