TEKKEKÖY 2017 OLİMPİYATLARININ EN GÖZDE İLÇESİ OLACAK

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' nedeniyle Tekkeköy Belediyesi Saklı Bahçe Tesisleri'nde basın mensuplarıyla kahvaltıda biraraya geldi. Tekkeköy'de yapılan hizmetleri sinevizyonlu gösteri eşliğinde gazetecilerle paylaşan Togar; '2017 olimpiyatlarının en gözde ilçesi Tekkeköy olacak' dedi

TEKKEKÖY 2017 OLİMPİYATLARININ EN GÖZDE İLÇESİ OLACAK

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' nedeniyle Tekkeköy Belediyesi Saklı Bahçe Tesisleri'nde kahvaltıda biraraya geldi. Tekkeköy'de yapılan hizmetleri sinevizyonlu gösteri eşliğinde basın mensuplarına sunan Togar;''2017 olimpiyatlarının en gözde ilçesi Tekkeköy olacak' dedi.

 

Sinevizyon gösteriminin ardından konuşan Belediye Başkanı Hasan Togar, “Tekkeköy maalesef ne merkez ilçe, ne dışarıda bir ilçe gibi iki arada bir derede kalmış bir ilçeydi. Bu 3 yıl içerisinde gerek hükümetimizin gerek büyükşehir belediyemizin gerekse bakanlarımızın çalışmalarının odak noktası Tekkeköy ilçesi oldu. 1970’li yıllarda sanayi bölgesi ile ilan edilen Tekkeköy, iddia ediyorum son 4-5 yıl içerisinde bu kadar tersine döndü. 5-10 yıl sonra Karadeniz’in hem ekonomik anlamda hem de yaşam anlamında en önemli ilçesi haline gelecektir. Özellikle 2017 Olimpiyatları dünyanın Türkiye’yi ve Samsun’u, özelde de Tekkeköy ilçesini tanıtmak için hem bizim hem de şehrimizin önemli bir fırsatı olduğuna inanıyorum. Biz bu tarihi fırsatı kendimiz için şans kabul edip, çalışmalarımızı da ona dönük yapıyoruz” dedi.

İcraatlarından bahseden Başkan Togar, “Öncelikli hedefimiz geçmişte kalmış ne kadar yarım varsa, öncelikle buna ağırlıklı verdik. Bunları değerlendirip, ortaya çıkarmak için çapa sarf ettik. Sevgi Tekkesi ve Saklı Bahçe adlı iki tane sosyal tesisi ortaya çıkardık. Misafirlerimizin buralarda gece 23.00’e kadar oturduklarını görüyoruz ve gururlanıyoruz. Buralarda basın mensubu arkadaşlarımıza ciddi bir indirim uygulamayı uygun görüyoruz. Tekkeköy Belediyesine nüfusuna göre aylık İller Bankasından 1 milyon 100 bin TL pay gelmektedir.

Bunun yüzde 40’ı Büyükşehir Belediyesine kesiliyor. Bizim elimize 350 bin TL kalıyor ve sadece personel giderimiz 1 milyonun üzerinde. Biz bu kadar hizmeti bu paralarla başardık. Devraldığımız dönemden borcumuz daha düşük. 60 yıl sonra ilk defa düzenli olarak 600 aileye gıda yardımı yapıyoruz. Yaklaşık 150 aileye evinde 2 öğün sıcak yemek veriyoruz. Her ne sebeple olursa olsun hastasını veya kendisini hastaneye götüremeyecek kişileri evin kapısından alıyoruz, hastaneye götürüyoruz” diye konuştu. Konuşmanın ardından Başkan Togar, yeni yapılan belediye hizmet binasını basın mensuplarına gezdirdi.

tekkeköy belediye başkanı hasan togar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango talihlisine büyük şok
Milli Piyango talihlisine büyük şok
Trabzon'da sel suları, dev kamyonu dereye böyle sürükledi
Trabzon'da sel suları, dev kamyonu dereye böyle sürükledi