Advert

Teknoloji ürünlerine dayanan ihracat modeline ilerliyoruz

BİLİM, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, "Artık katma değeri yüksek, kaliteli ve teknoloji ürünlerine dayanan bir ihracat modeline doğru hızla ilerliyoruz" dedi.

Teknoloji ürünlerine dayanan ihracat modeline ilerliyoruz
Advert

Kastamonu'da yapımı tamamlanan 'Endüstriyel Orman Ürünleri İçin Ortak Kullanım İşleme Tesisi'nin açılışı Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Doç.Dr. Hasan Ali Çelik tarafından gerçekleştirildi. Kastamonu Ticaret Borsası tarafından kente kazandırılan 7 bin 900 metrekare kapalı alana sahip tesiste yıllık ortalama 30 bin metre küp mamul üretilecek ve üç vardiyada yaklaşık 120 kişi istihdam edilecek.

Açılış töreninde konuşan Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, 1 Temmuz’da yürürlüğe giren üretim reform paketinin önemine işaret ederek şöyle dedi:

"Paketimiz üretmek ve büyümek isteyen KOBİ'lerimiz ve işletmelerimiz için altın değerinde fırsatlar sunmaktadır. Paket doğrultusunda ilk uygulamamız sanayi sitelerinin taşınması olacaktır. Bu sanayilerden biri de Kastamonu sanayisidir. Sanayi sitelerinin taşınmasında işletmelerimiz asla yalnız kalmayacak. Devletimizin desteği, gücü arkalarında olacaktır. Bizler tüm sanayi sitelerimizin teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak, güvenli bir şekilde büyümesini çabalıyoruz. Kastamonulu kardeşlerimden bu süreci yakında takip etmenizi, etkin katılım ve gayret göstermenizi istiyoruz. Ülkemiz için değer yaratacak projelerinizi ve fikirlerinizi olgunlaştıracağız. Fikirlerinizi hayata geçirmek için bütün kapıları zorlayanız. Bakanlığımız, ticaret odalarımız, ticaret borsalarımız, kalkınma ajanslarımız, TÜBİTAK ve KOSGEB sizlere destek olmak için var. Türkiye üretim paketi ile vites büyütmüştür. Türkiye her alanda çıtayı yükseltmeye kararlıdır. Artık ‘Yükte ağır pahada ağır’ mantığını bir kenara bırakıyoruz. Artık katma değeri yüksek, kaliteli ve teknoloji ürünlerine dayanan bir ihracat modeline doğru hızla ilerliyoruz. Bunun için inovasyon, arge, tasarım ve markanın önemini kavramak, tüm bunları sanayi stratejimizin temeline yerleştirmek zorundayız.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun İstihdam Buluşması gerçekleştirildi
Samsun İstihdam Buluşması gerçekleştirildi
Hakkari'de hain saldırı: 2 şehit, 1 yaralı
Hakkari'de hain saldırı: 2 şehit, 1 yaralı