Advert

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul paramotor ile uçtu

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, son yıllarda büyük ilgi gören yamaç paraşütü ile uçma keyfi yaşadı. Kul, "Hedefimiz bu kenti bir turizm merkezi yapmak. Bizler elimizdeki imkanları en iyi şekilde kullanarak vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz ve hedefimize de adım adım yaklaşıyoruz" dedi.

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul paramotor ile uçtu
Advert

Doğal güzellikler bakımından turizm potansiyeli yüksek olan Terme’yi Türkiye'ye ve dünyaya tanıtmak amacıyla çalışmalarına devam eden Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, tandem pilotu eşliğinde Terme semalarında Paramotor (Motorlu Yamaç Paraşütü) ile uçtu. Eşi Nuran ve minik oğlu Fırat’ın da izlediği uçuşta, gökyüzünde bir süre yamaç paraşütü ile gezdikten sonra yere inen Başkan Kul, bu doğa sporunu herkese tavsiye etti.

TERME’Yİ İZLEMEK ZEVKLİ

Tandem pilot Mehmet Bolat ile uçarak Terme sahillerini gezen ve sadece iniş anında bir heyecan yaşadığını ifade eden Başkan Kul, "Bugüne kadar Terme semalarında hep bu şekilde uçmayı arzu ettim. Bugüne nasip oldu. Anladım ki yamaç paraşütü herkesin yapabileceği bir spor. Terme’yi gökyüzünden izlemek oldukça zevkli idi. Herkese tavsiye ediyorum." dedi.

TURİZM MERKEZİ HEDEFİ

Terme’nin doğa sporları için son derece uygun olduğuna vurgu yapan Başkan Kul, “İlçemize yamaç paraşütü turizmini kazandırmak için gerekli çalışmalara başlayacağız. İlçemizin birçok noktası doğa turizmine uygun bir bölge. Bölgemizin bu sporlar için cazip hale gelmesi, Terme’nin yurt çapında tanınmasına ve gelişip çekici bir turizm merkezi olmasına katkı sağlayacaktır. Hedefimiz bu kenti bir turizm merkezi yapmak. Bizler elimizdeki imkanları en iyi şekilde kullanarak vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz ve hedefimize de adım adım yaklaşıyoruz” diye konuştu.

KEŞFEDİLMEMİŞ CENNET, İDEAL İLÇE

Başkan Kul ile uçuş gerçekleştiren veTerme için keşfedilmemiş cennet ifadesini kullanan tandem pilot Mehmet Bolat, “Terme, paramotor ve yamaç paraşütü uçuşları için çok ideal bir ilçe. Bu spora olan bakış açısından ve böyle bir yeri keşfetmemize fırsat verdiği için Başkanımız Sayın Şenol Kul’a teşekkür ediyorum. Zevkli bir uçuş yaptık” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da uyuşturucu ticaretine 1 tutuklama
Samsun'da uyuşturucu ticaretine 1 tutuklama
Canik'ten kadınlara yeni armağan
Canik'ten kadınlara yeni armağan