Advert

Turgut Torunoğulları'na yılın iş adamı ödülü

HOLLANDA başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde yatırımları bulunan EdelStaal Group Yönetim Kurulu Başkanı olarak uzun bir süredir Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nun (DEİK) Avrupa Komite Başkanlığı’nı da yürüten işadamı Turgut Torunoğulları'na Ekovitrin’in organize ettiği ‘2017 Yılın Starları Ödülleri’ organizasyonundan 'yılın iş adamı ödülü' verildi. Torunoğulları, ödülünü eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun'un elinden aldı.

Turgut Torunoğulları'na yılın iş adamı ödülü

‘Efsane Başkan’ sloganları altında ödülünü almak üzere kürsüye gelen Torunoğulları konuşmasında önemli noktalara vurgu yaparak Avrupalı Türklerin, hem Avrupa ailesinin bir parçası olduğunu vurguladı hem de Türkiye’nin vazgeçilmez bir parçası olduklarının altını çizdi.

“ÖDÜLÜ AVRUPA TÜRK AİLESİ ADINA ALIYORUM”

Turgut Torunoğulları ödül konuşmasında şunları söyledi:

“Kıymetli misafirler, Herkes Türkiye’yi anlattı ben biraz da Avrupa’daki büyük Türk ailesini sizlere anlatacağım. 5 milyon 600 bin’lik nüfusuyla ve 140 bin girişimcisiyle 100 milyar’a yakın cirosuyla yaşadıkları ülkelerde ve Türkiye’nin kalkınmasına kattıkları o katma değerle mütevazı bir yaşam süren o insanlardır. Ben o emek sarf eden insanlar adına aranızda olmaktan gurur duyuyorum. Biz Avrupa’da günümüzde yönetilen değil artık yöneten durumuna geldik. Avrupa’da birçok ülkeden büyük bir katma değerle işte buradayız. Bu ödülü işte bu anlayışla, Avrupa Türk ailesi adına alıyorum. Başta ailem olmak üzere, 40 yıla aşkın bir süredir EdelStaal Grubu’nda beraber çalıştığım ortaklarım ve yöneticilerim başta olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

Hollanda ve İtalya'nın yanı sıra Türkiye'de de bir dizi yatırımı bulunan Turgut Torunoğulları, referandum öncesi yaşanan 'Hollanda krizinin çözümünde oynadığı önemli rolü ile gündemdeydi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan: Parasını alıp yurt dışına gidene diyecek bir sözümüz kalmamıştır
Erdoğan: Parasını alıp yurt dışına gidene diyecek bir sözümüz kalmamıştır
 Bahçeli’den İYİ Parti çıkışı: Seçime girsin, ne olacak
Bahçeli’den İYİ Parti çıkışı: Seçime girsin, ne olacak