TÜRKAV UYUŞTURUCUYA SAVAŞ AÇTI! ERKAN: ONLAR BİZİM ÇOCUKLARIMIZ

TÜRKAV Başkan Yardımcısı İlkay Erkan, TÜRKAV'a yüzlerce ailenin uyuşturucuyla ilgili mücadele de başvuruda bulunduğunu belirterek; 'Samsunlular artık bu konuya duyarsız kalmamalı. TÜRKAV yönetimi olarak bu sorunun üzerine gideceğiz. Çok özel projelerle olayın maddi ve manevi boyutlarını gündeme getirmek istiyoruz.' dedi.

TÜRKAV UYUŞTURUCUYA SAVAŞ AÇTI! ERKAN: ONLAR BİZİM ÇOCUKLARIMIZ

TÜRKAV Başkan Yardımcısı İlkay Erkan, TÜRKAV'a yüzlerce ailenin uyuşturucuyla ilgili mücadele de başvuruda bulunduğunu belirterek;'Samsunlular artık bu konuya duyarsız kalmamalı. TÜRKAV yönetimi olarak bu sorunun üzerine gideceğiz. Çok özel projelerle olayın maddi ve manevi boyutlarını gündeme getirmek istiyoruz.' dedi.

SAMSUN, 16. SIRADA YER ALIYOR

TÜRKAV Samsun İl Başkan Yardımcısı İlkay Erkan Samsun'da uyuşturucu trafiğinin nasıl döndüğünü ve toplumun bu konuya ciddi anlamda eğilmesi gerektiğini söyleyerek geçtiğimiz günlerde Meydannet.com'a çok özel açıklamalarda bulunmuştu. Uyuşturucu kullanımında Samsun'un 16. sırada yer aldığına dikkat çeken Erkan;'Bizler sivil toplum kuruluşu olarak bu konuya asla duyarsız kalamayız. Onlar bizim çocuklarımız. Hepsi ana baba kuzusuyken uyuşturucu batağına saplanan gençlerimiz anne, baba, aile ve çevre kavramını bir kenara bırakıp uyuşturucunun esiri oluyorlar. Hem Samsun'da hem de ülkemizde büyük bir kangren haline gelen bu sorunla topyekün mücadele etmek hepimizin boyun borcudur.' diye konuştu.

TOPYEKÜN SEFERBER OLMALIYIZ

TÜRKAV' şu ana kadar 16 ailenin Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastahanesi'ne çocuklarının tedavi görmesi için başvurduğunu söyleyen Erkan;'Bu haberi aldıktan sonra gerçekten çok mutlu olduk. Toplumumuzda artık kanayan bir yara haline gelen uyuşturucu gerçeğini gündeme getirmek artık bizim için büyük bir sorumluluk haline geldi. Buradan bütün ailelere sesleniyoruz. Çocuklarınızı bu illetten kurtarın ve tedavi olmaları için ikna edin. Uyuşturucudan kendini kurtaran gençlerimiz var. Yeni hayatlar kuran evlatlarımız hayatlarında yeni sayfa açtılar. Tüm sivil toplum örgütleri uyuşturucuya savaş açmalı, vatandaşlarımızda emniyet birimlerimize yardımcı olup el ele vererek bu konu da başarılı olmlıyız.' şeklinde konuştu.

TÜRKAV UYUŞTURUCUYA SAVAŞ AÇTI

Uyuşturucu ile mücadele de topyekün bir seferberlik ilan edilmesi gerektiğini ve toplumun tüm katmalarının birlikte hareket ederek gençleri uyuşturcudan kurtarmak gerektiğini ifade eden Erkan;'Bu konu sadece emniyet tedbirleriyle önlenemez. Aile, çevre, iletişim, ihbar, sivil toplum örgütleri ve emniyet birimleri hep birlikte hareket ederek bunu başarabiliriz. 13-15 yaş arasında hatta daha da küçük yaşlara inen uyuşturucu kullanımı ve toplumu zehirleyenlere karşı hepimiz uyanık olmalıyız. Bu konu da eğitici, uyarıcı ve bilgilendirici seminerler, eğitimler verilmeli yöneticilerimiz de bu işe katkı vermeliler. TÜRKAV olarak gelecek günlerde uyuşturucu ile ilgili mücadele de çok önemli projelerimizi kamuoyu ile paylaşacağız' diyerek sözlerini tamamladı.

ilkay erkan uyuşturucu türkav
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan: Hedefi, vizyonu olmayanlara hiçbir şey emanet edilmez
Erdoğan: Hedefi, vizyonu olmayanlara hiçbir şey emanet edilmez
Yeniden yapılandırmada 31 Temmuz son gün
Yeniden yapılandırmada 31 Temmuz son gün