Türkiye 8 organizasyonda 82 madalya kazandı

TÜRKİYE'nin İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nda katıldığı 8 organizasyondan toplam 82 madalya kazandığı belirtildi.

Türkiye 8 organizasyonda 82 madalya kazandı

Yaz Olimpiyat Oyunlarından sonra en kapsamlı spor organizasyonu olma özelliği taşıyan İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda, her geçen yıl artan başarı grafiğiyle dünyada önemli yer edinen Türkiye'nin 23’ncüsü Samsun’da düzenlenecek olan oyunlarda madalya beklentisini yüksek tutuyor. İlk ayağı 1924 yılında Fransa'nın başkenti Paris'te gerçekleştirilen oyunlarailk kez 1989’da katılan Türkiye, turnuvanın Yeni Zelanda ayağına katılım sağlayarak atletizm branşında 2 bronz madalya kazanırken,2013 yılında Sofia’da gerçekleşen sessiz oyunlarda büyük başarı göstererek 32 madalya ile buluştu. Bulgaristan’ın Sofya kentinde gerçekleştirilen Yaz Deaflympics Oyunları, Tayvan’da düzenlenen bir önceki Deaflympics Oyunlarına göre 200’den daha fazla sporcu artışı göstererek bünyesine altı ulus daha eklemişti. Deaflympics tarihinde 1'i kış olmak üzere 8 farklı organizasyonda 82 madalya kazandığı belirtildi.

23'üncü İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunlarına ev sahipliği yapacak olan Samsun'da dünyada ilk kez deniz doldurularak yapılan ve Karadeniz Bölgesi’nin ilk golfsahası olma özelliğini taşıyan golf sahasını ziyaret eden ICSD yetkilileri hayranlık duydu. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları tarihinde ilk kez, golf branşının da Samsun’da yer alacağını belirtildi. 23'üncü İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları 21 branşta gerçekleştirilecek. Organizasyona misafirler, medya, görevliler ve tüm katılımcılar olmak üzere yaklaşık 30 bin kişi gelmesi bekleniyor. Ayrıca oyunlarda yaklaşık 1500 gönüllü görev yapacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray 21'inci şampiyonluğunu kutladı
Galatasaray 21'inci şampiyonluğunu kutladı
Askeri aracın geçişi sırasında patlama: 2 şehit
Askeri aracın geçişi sırasında patlama: 2 şehit