Advert

TÜRKİYE'DE TEK... O BAŞKAN SAMSUN'A GELDİ

Samsun Devrimci 78'liler Derneği'nin düzenlediği kahvaltıya katılan Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu sadeliği ve rahat görünümüyle dikkat çekti. Kominist Parti'nin Türkiye'de tek belediye başkanı olan Maçoğlu, Samsun'da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

TÜRKİYE'DE TEK...  O BAŞKAN SAMSUN'A GELDİ

SADELİĞİYLE DİKKAT ÇEKTİ

Ovacık'ta 650 dönümlük hazine arazine ektiği nohut ve fasülyeden kazanılan gelir ile  78 üniversite öğrencisine burs veren ve ekilen nohut ve fasülyeleri yoksul halka ücretsiz olarak dağıtan Türkiye'deki Kominist Parti'nin tek belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, toplu taşımada belediye otobüslerini halka ücretsiz yaparak dikkatleri çekmişti. Bir davet üzerine Samsun'a gelen TKP'li Fatih Mehmet Maçoğlu, Devrimci 78'liler Derneği'nin düzenlediği dayanışma kahvaltısında CHP'li yöneticilerin ilgi odağı oldu. Sadeliği ve rahat tavırlarıyla dikkat çeken Maçoğlu'nun kahvaltı sofrası şatafattan uzak olması dikkatlerden kaçmadı.

GELENEĞİMİZİ YAŞATIYORUZ
Devrimci 78'liler Derneği'nin düzenlediği dayanışma kahvaltısına CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz'ün yanı sıra Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Cem Sultan Ermiş ile çok sayıda davetli katıldı. CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, burada yaptığı açıklamada,  "Devrimcilik, geçmişin bekçiliği değildir. Devrimcilik, yas tutarak geçiştirilecek bir özellik değildir. Bilakis, geleceğe meşale tutmak demektir. Devrimci insan, belli kalıplaşmış fikirlere saplanıp kalmaz, çağıyla sürekli yarış halindedir. Samsun’da bu geleneğin yaşıyor olması, işte bu sivil toplum kuruluşları aracılığıyla oluyor.' dedi.

Haber: Meydannet.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sürücünün öldüğü kazada otomobilin hızı 180'de takılı kaldı
Sürücünün öldüğü kazada otomobilin hızı 180'de takılı kaldı
Bahçeli: Papaz gitmiş, kavga bitmiştir
Bahçeli: Papaz gitmiş, kavga bitmiştir