TV PROGRAMLARI HALKI BİRBİRİNE DÜŞMAN EDİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Ramazan ayı dolayısıyla Televizyonlarda yayınlanan dini programların bir kısmında, insanları birbirine düşürecek derecede provokatif yayınlar yapıldığını belirtti.

TV PROGRAMLARI HALKI BİRBİRİNE DÜŞMAN EDİYOR

 Programların bir kısmında, oruç tutmayan insanların hedef gösterildiğini dile getiren Akcagöz, " Ramazan ayı ibadet ayıdır. Ramazan ayı, sevgi ayıdır. Huzur içinde geçirmemiz tavsiye edilen bir aydır. Bu ayın ruhuna uygun olarak geçirilmesi icap eder. Bu kutsal ay, insanları ibadete zorlama, onları baskı altına alma ayı değildir. Bu gibi konularda dikkatli olmak zorundayız. Biz böyle gördük. Doğrusu da budur. İsteyen ibadet eder, isteyen etmez. Kimsenin ibadeti, bir diğerini kurtaracak değildir. Bu nedenledir ki; ülkemizin sosyo-politik yapısı da bunu gerektirir, her Türk vatandaşı birbirine saygı duymak zorundadır. Saygı ortadan kalktı mı, iç barış da zedelenmeye başlar. " dedi.

Şiddeti telkin eden televizyon programlarının RTÜK tarafından acilen denetlenmesi gerektiğini söyleyen Tufan Akcagöz, " Oruç tutmayana karşı şiddeti makul gören açıklamalarla dolu televizyon programlarına tanık oluyoruz. Sözde dini program. Hele ki Ramazan ayındayız ve bu tip programlar mutlaka kontrol altına alınmalıdır. Ramazan ayını kendileri açısından rant ayına çeviren bir kısım sözde din hocasının, televizyon ekranlarındaki ayrıştırıcı, düşmanlığa tahrik edici açıklamaları gün geçtikçe daha da tehlikeli bir boyut alabilir. Bu nedenle, vatandaş olarak da, siyasetçi olarak da uyarı görevimizi yapmak boynumuzun borcudur. Bu coğrafyada, seksen milyon hep beraber yaşamak zorundayız. Bunun için ve bunun da farkında olarak, birliğimizi ve huzurumuzu hedef alan vakıaları görmezden gelmemeliyiz. Televizyon kanalları, devlet tarafından denetleniyor. Ben de ihbar ediyorum ki, bir takım programlarda Ramazan sohbeti adı altında halk, kin ve düşmanlığa tahrik ediliyor. Devlet, denetleme görevini layıkıyla yerine getirmelidir." diye konuştu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri peş peşe sıraladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri peş peşe sıraladı
MKE Barut Fabrikası'nda patlama: 1 ölü, 6 yaralı
MKE Barut Fabrikası'nda patlama: 1 ölü, 6 yaralı