Advert

Advert

Vali Kaymak: Önceliğimiz Samsun'dur

SAMSUN Gümüşhaneliler Dernekler Federasyonu'nun programında konuşan Vali Osman Kaymak, "Bizler aslen Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Ordu, Giresun kökenli Samsunluyuz. Yani köklerimiz hangi il olursa olsun biz burada yaşıyorsak önceliğimiz Samsun'dur" dedi.

Vali Kaymak: Önceliğimiz Samsun'dur
Advert

Samsun Valisi Osman Kaymak, Acem Tekkesi'nde Samsun Gümüşhaneliler Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen kahvaltı programına katıldı. Burada konuşma yapan Vali Kaymak, "Biliyorsunuz ben Bayburtluyum. Biliyorsunuz biz Bayburt ve Gümüşhane'yi ayrı tutmuyoruz. Aynı toprakların ve aynı kültürlerin insanlarıyız. Zeytin Dalı Harekatı çerçevesinde Afrin’de ciddi bir operasyonumuz var. Bu operasyonlarda şehitlerimiz var. İnşallah bu kötü günler geçecek. Türkiye’miz inşallah daha güzel günler görecek. Biz Gümüşhaneliyiz-Bayburtluyuz ama onun öncesinde de Samsunluyuz. Samsun’da ağırlığınızı hissettirmek durumundasınız. Onun için de dayanışma önemli. Bir arada ve birbirinize destek olmanız çok önemli. Ama Samsun’da yaşadığımız için de Samsun’un sorunları bizim için daha da çok önemli. Arkadaşlar, bizler aslen Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Ordu, Giresun kökenli Samsunluyuz. Yani köklerimiz hangi il olursa olsun biz burada yaşıyorsak önceliğimiz Samsun'dur" diyerek sözlerine şöyle devam etti:

"Dayanışma içerisinde olmak durumundayız. Samsun’un sorunlarına duyarlı olmak durumundayız. Bu Samsun bizlere ekmek vermiş. Dedelerimiz gelmişler buralarda iş yeri açmışlar. Bizleri bir yerlere getirmişler. Samsunlu bir kişi olarak, Samsunspor'la da ilgilenmemiz gerekir. Samsunspor da Samsun’un bir değeridir. Benim hemşehrim dürüst olacak, hakkına hukukuna riayet edecek ama şüphesiz de hakkını arayacak. O anlamda yanlış içerisinde olanlar bizden destek beklemesin. O yüzden işini düzgün yapan, parmakla gösterilen insanlar olalım. İşimizi seveceğiz, ülkemizi seveceğiz, Samsun’u seveceğiz ve düzgün işler yaparak öne çıkacağız."

Advert

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Suriye sınırına askeri sevkiyat
Suriye sınırına askeri sevkiyat
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Birkaç gün içinde harekata başlayacağız''
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Birkaç gün içinde harekata başlayacağız''