Advert

Advert

Vezirköprü’ye 'Cam Teras' çok şey katar

SAMSUN turizminde yeni destinasyon olarak öne çıkan Vezirköprü kanyonu hareketlenmeye başladı. Vezirköprü’nün daha hızlı turist çekmesi ve gelen turistlerin mutlak uğrak yeri olmasın için KATİD Başkanı Murat Toktaşın "Cam Seyir Terası" önerisinde bulundu.

Vezirköprü’ye 'Cam Teras' çok şey katar
Advert

Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı Murat Toktaş, ”Başta büyükşehir belediye başkanımız olmak üzere Vezirköprü belediye başkanımız ilçenin Samsun turizmine katılması ve bu güzelliklerin şehir dışından gelen misafirlere gösterilmesi adına çok büyük çalışmalar yaptılar. Bu çalışmaların devamında Vezirköprü’ye bir 'Cam Seyir Terası' çok büyük katkı sağlayacaktır" dedi

Samsun'a gelen turistlerin şehirde daha fazla kalması ekonomiye çok daha fazla katkı sağlayacağından bahseden KATİD Başkanı Murat Toktaş, ”En büyük sıkıntımız şehrimize ziyarete gelen misafirleri günübirlik gelmeleri yada1 geceden fazla kalmamaları. Bunun için keyifle vakit geçirecekleri uzak destinasyonları da ilgi çekici hale getirmemiz ve bol aktivite koymamız gerekiyor" diye konuştu.

Vezirköprü’de Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın girişimleri ile bir tur gemisi indirildiğini, bunun üzerine bir de “Cam Seyir Terası” yapılmasının kanyonu taçlandıracağını belirten Toktaş, "Son yıllarda bizimde bölgemizde bazı illerimiz bu tarz yerlere 'Cam Seyir Terası' yaparak hem ilgiyi artırmakta hem de girişlerde para alarak işletmeye gelir sağlamaktadır. Ayrıca bu tür yerlere ilgi çok olduğundan çekilen fotoğraflarda sosyal medyada çok fazlası ile paylaşılacağından bölgeye merakı arttıracaktır. Bölgemizde Safranbolu ve Artvin de 1, Kastamonu’da 3 tane olmak üzere 5 'Cam Seyir Terası' bulunmaktadır.  Yaklaşık maliyetleri de 200-400 bin TL arasında. Bu projeler AB destekli bazı çalışmalara da uygun olduğu için Siirt Tillo cam terasında olduğu gibi  yüzde 70'e kadar hibede almak mümkün oluyor" ifadelerini kullandı.

Advert

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP ve İYİ Parti anlaştı! Görüşme sonrası ortak açıklama
CHP ve İYİ Parti anlaştı! Görüşme sonrası ortak açıklama
Suriye sınırına askeri sevkiyat
Suriye sınırına askeri sevkiyat