Reklamı Geç
Advert
Advert

Advert

YENİ PARTİNİN SAMSUN İL BAŞKANI KİM OLACAK?

25 Ekim'de kurulacak olan Meral Akşenerli yeni partinin çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, Samsun'da sürekli olarak il başkanlığı için ismi geçen Anavatan Partisi Eski Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Mehmet Çakar, Meydannet.com'a çok özel açıklamalarda bulundu.

YENİ PARTİNİN SAMSUN İL BAŞKANI KİM OLACAK?
Advert

AKŞENER'LE GÖRÜŞMEDİM
Meral Akşener'in kuracağı yeni parti de Samsun'dan sürekli olarak ismi geçen şu ana kadar Akşener'le hiç bir şekilde görüşmediğini ancak kendisini sevenlerin Samsun için şahsına yönelik teveccühlerinden dolayı Meral Akşener'den taleplerinin olduğunu söyleyen Çakar;'Kamuoyunda ben de şahsımla ilgili çeşitli haberleri ve yorumları okuyorum. Şu ana kadar Sayın Akşener'le hiç bir şekilde bire bir görüşmem olmadı. Beni seven insanların bu talepleri Sayın Akşener'e ilettiklerini öğrendim. Kendimin böyle bir talebi yok. Yeni partinin il başkanı olarak beklenen Ömer Süslü ile karşı karşıya getirilmeyi doğru bulmuyorum' dedi.

DÜRÜST VE TEMİZ SİYASET
Yıllarca siyasette eğilmeden, bükülmeden bugünlere geldiğini, dürüst ve temiz siyaset yaparak Mehmet Çakar'ın ismini muhafaza ettiğini belirten Çakar;' Benim çocuklarıma bırakacağım en büyük miras dürüst ve ahlaklı olmaktır. Ben yıllardır siyasetin içinde aktif olarak yer almasam da halkla olan bağımı hiç koparmadım. Onların acısında, sevincinde hep yanlarında oldum. Bugün de olmaya devam ediyorum. Şunu çok iyi biliyorum ki, siyasette bir yerlere talip olmaktan ziyade birilerinin sizi o makamlara yakıştırması ve layık görmesi çok daha önemlidir.' diye konuştu.

BÜYÜK BİR BEKLENTİ OLUŞTU
Yeni kurulacak olan partinin toplumu kucaklayan ve her partiden insanlara kapılarını açarak Türk siyasetin de yer almasını beklediğini sözlerine ekleyen Çakar,'Sayın Akşener siyasette tecrübesi olan bir isimdir. Öyle inanıyorum ki, herkesi kucaklayan bir anlayışla yeni partinin programını ve kadrolarını açıklayacaktır. Toplumun bu konu da kendisinden büyük beklentileri oluşmuştur. Bu beklentilere cevap verecek bir siyasi partiyi hayata geçirmesi önemlidir. Bize düşen görev de Türk siyasetinin önünü açacak kadroların iş başına gelmesini beklemektir.' diyerek sözlerini tamamladı.

Advert

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tabela arkasından ceza yazdığı iddia edilen polise tepki
Tabela arkasından ceza yazdığı iddia edilen polise tepki
TSK'dan hava harekatı açıklaması
TSK'dan hava harekatı açıklaması