Advert

Yenilenen Samsun Çarşamba Havalimanı'na ilk uçak indi

SAMSUN'da, yılda 1 milyon 700 bin yolcuyu ağırlayan ve pistinde oluşan çökmeler nedeniyle geçen 8 Ağustos tarihinde bakıma alınan Çarşamba Havalimanı, bugün yeniden hizmet vermeye başladı. Alana inen ilk uçak için itfaiye araçları su takı seromonisi gerçekleştirdi, yolcular çiçek ve çikolata verilerek karşılandı.

Yenilenen Samsun Çarşamba Havalimanı'na ilk uçak indi

Samsun'da 17 yıldan bu yana kullanılan Çarşamba Havalimanı, pistte oluşan çökmeler nedeniyle 8 Ağustos'ta bakıma alındı. Havalimanının kapalı olması nedeniyle de yolcular, Amasya'da bulunan Merzifon Havalimanı ve Ordu'da bulunan Ordu-Giresun Havalimanı'nı kullandı. 3 ay süren bakım ve onarım çalışmalarının tamamlanmasının ardından Çarşamba Havalimanı, bugün hizmete yeniden açıldı. İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan kalkan Türk Hava Yolları'na ait uçak, bu sabah açılan piste inen ilk uçak oldu.

136 yolcuyu taşıyan 'Serik' isimli uçak için itfaiye araçları su takı seromonisi gerçekleştirdi. Uçağın mürettebatı Havalimanı Müdürü Hamit Anıl tarafından çiçekle karşılandı. Uçaktan inen yolculara ise görevliler tarafından karşılanarak çikolata ikram edildi. Karşılama sonrasında havalimanındaki onarım işini yapılan firmanın görevlisi Muzaffer Çaylı, yapılan çalışma hakkında bilgi verdi. Çaylı, "90 gün süren çalışma kapsamında havalimanı pistinin çöken iki bölümü ile elektrik altyapısını yenileyip uluslararası uçuş kurallarına uygun getirdik. Bir kaç küçük eksiklerimiz kaldı. Onları da en kısa sürede gidereceğiz" dedi.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sürücünün öldüğü kazada otomobilin hızı 180'de takılı kaldı
Sürücünün öldüğü kazada otomobilin hızı 180'de takılı kaldı
Bahçeli: Papaz gitmiş, kavga bitmiştir
Bahçeli: Papaz gitmiş, kavga bitmiştir