Güncel
Giriş Tarihi : 11-05-2020 21:07   Güncelleme : 11-05-2020 21:07

12V VE 120V HAVUZ VE SPA AYDINLATMASI

12V VE 120V HAVUZ VE SPA AYDINLATMASI

Sermed Havuz - Yüzme havuzu, spa aydınlatması söz konusu olduğunda, endüstri profesyonellerinin 12 Volt Aydınlat­ma Sistemlerine bakılabilir. 12V LED Aydınlatma ile ilgili yanılgılar; parlaklık seviyesi, maliyet ve kurulum sü­resi ile il­gi­li endişelerdir. Aslında, 12V LED Aydınlatma müşterilerinize sunabileceğiniz en parlak, en güven­li, en uygun mali­yet­li ve zaman etkili seçenek olabilir.

DEĞİŞEN BİR FİKİR

Son on yılda, havuz aydınlatma üreticileri, aydınlatma hatlarını, çoğu 12V olan çok çeşitli renkli ve beyaz LED seçe­nek­lerini içerecek şekilde genişletmek için yarıştı. Bunun nedeni, enerji tasarrufu, zengin renk ve daha dü­şük top­lam sahip olma maliyeti söz konusu olduğunda LED teknolojisinin piyasadaki en iyisi olması değil, aynı zamanda bu ışıkların çoğunun plastik ve kalıcı olarak kapatılmış yönüdür. Genel ola­rak, birçok havuz profesyoneli, tüm modern ışıkların artık sadece 12V olarak mevcut oldu­ğu­nu anlamaya baş­ladıkça endüstri fikri değişiyor.

TEREDDÜTLÜ BİR BELİRSİZLİK

Endişelerin listesinin başında havuzlarda ve kaplıcalarda parlaklık seviyesi geliyor. Yaşlılık bilgeliği, daha fazla vol­taj ve daha fazla watt değerinin daha fazla parlaklığa eşit olmasıdır. Geçmişte bununla ilgili bir gerçek olsa da, artık durum böyle değil. 12V LED Aydınlatma bu paradigmayı kırdı. İlk olarak, vat miktarı, parlaklık seviyesini de­ğil, enerji tüketimini ifade eder ve vat miktarı parlaklık açısından önemsiz kılar. İkincisi, LED teknolojisindeki ge­lişmeler, 120 V'luk meslektaşlarından daha parlak veya daha parlak 12V ışıklarla havuz ve spa aydınlatma­sın­da devrim yarattı.

Bir başka yanlış anlama, 12V ışığın bir transformatöre ihtiyaç duyması nedeniyle daha pahalı olması gerektiğidir. An­cak bu çoğunlukla yanlıştır. Ulusal Elektrik Yasası'ndaki (NEC) yapılan değişikliklere dayanarak, UL listesinde yer alan bazı 12V aydınlatma sistemleri, artık ışığı bağlayıp topraklamaya gerek kalmadan veya bir GFI kesici içer­mesine gerek kalmadan ışık başına 150 dolara kadar kurulum tasarrufunu temsil edebilir. Bazı 12V ışıklar 120V aydınlatma ile rekabetçi olması için fiyatlandırılır.

Sermed Havuz Kurulum süresi de endişe vericidir. Havuz profesyonelleri, 12V ışık için 120V’lık bir ışığın değiştirilmesinin saatler sü­recek elektrik işleri gerektireceğinden korkmaktadır. Teknolojideki ilerlemeler nedeniyle artık durum böyle de­­ğildir. Bir havuz ışığının zaten bir bağlantı kutusu varsa, çoğu ana havuz aydınlatmasını birkaç dakika içinde 120V’den 12V’ye değiştirebilebilir ve LED aydınlatmayı kullanamaya başlayabilirsiniz.

BÜYÜYEN TÜKETİCİ TALEBİ

Tüketiciler, eğlence havuzlarının eğlenceli ve güvenli bir ortam olmasını beklemektedir. Ancak yanlış bağlanmış 120V havuz aydınlatmasından gelen son elektrik kesintilerine ulusal medya dikkat çekiyor ve meydan okuyor. Birçok Televizyon haberinde dahi ülkemizde havuz da yaşanan elektirik kaçaklarına ve ölümlü vaka haberlerini hep beraber izledik.Bu çoğu zaman ucuz malzeme seçimi ve yetersiz firma bilgisi olarak karşımıza çıktı.

Ancak, transformatörlü bazı 12V sistemleri doğal olarak diğerlerinden daha güvenlidir. Ta­ma­men plastik, kalıcı sızdırmaz yapıları nedeniyle 12V ürünlerini kendinden güvenli olarak kabul etmiştir. Bu faktörler, bir lensin yanlış kapatılması veya bir ışığın yanlış bağlanması da dâhil olmak üzere 120V aydınlatma ile ilişkili riskleri ortadan kaldırır. Ülkedeki birçok yerel yasa yıllardır düşük voltajlı ışıkları onayladı ve diğerleri şu anda bunu takip etmektedir.

İster mevcut havuzları beyaz akkor ışıklarla ister canlı ve parlak beyaz veya renkli LED’lerle aydınlatın, ister yeni bir ticari havuzun veya spanın basamaklarına inşa edin veya su özelliklerine vurgu ışıkları takın, 12VLED  aydınlatma­ya geçiş ülke genelinde hızlanmaktadır. 12V LED aydınlatma gelecektir.

Siz hala geçmediyseniz bir telefon kadar uzağındayız aramanız yeterli 0532 111 73 73 den bizlere ulaşın en uygun modeli size en kısa sürede havuzunuza takalım.

Sermed Havuz ; İyi değil En İyisi İçin https://www.sermedhavuz.com.tr/