Samsun Haber
Giriş Tarihi : 08-02-2019 16:43   Güncelleme : 08-02-2019 16:43

19 Mayıs Belediyesi’nden Kan Bağışı ve Kök Hücre Kampanyasına Destek

Türk Kızılay’ı Samsun Şubesi İl Sekreteri Ahmet Ali Bulut, Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Serdar Bayram ve 19 Mayıs Temsilcisi Bayram İşbilir, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’nu makamında ziyaret ederek, kan bağışı ve kök hücre kampanyası hakkında bilgi verdi.

19 Mayıs Belediyesi’nden Kan Bağışı ve Kök Hücre Kampanyasına Destek

Türk Kızılay’ının büyük bir başarı ile sürdürdüğü kan bağışı ve kök hücre çalışmalarına bir destek de 19 Mayıs Belediyesi’nden geldi. Belediye çalışanları kan bağışı ve kök hücre konusunda bağışta bulundu. 
Türk Kızılay’ı Samsun Şubesi İl Sekreteri Ahmet Ali Bulut ,“Kan bağışının hem kendinize, hem de insanlığa büyük katkısı var. Yani sizlerden alınan bir ünite kan, üç hastaya hayat oluyor. Ayrıca Sağlık Bakanlığı ile ortak bir çalışma yaparak, TÜRKÖK Projesiyle kök hücre bağışını da başlattık. Bu anlamda da yılda birçok donöre ulaşmaya çalışıyoruz” dedi. 
Türk Kızılay’ının çok önemli faaliyetlere imza attığını belirten, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu Türk Kızılay’ının daima destekçisi olacaklarını belirterek bu gün başkalarının yarın bizim kan veya kök hücre ihtiyacımız olur. Bu anlamda farkındalık oluşturmanın doğru olacağı kanaatindeyim. Bu en büyük insanı görev diye düşünüyorum. Tüm vatandaşlarımızı bu konunda hassas olmaya davet ediyorum. Bu gün burada bağışta bulunan personelime ve herkese bu anlamda teşekkür ediyorum dedi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA