Samsun Haber
Giriş Tarihi : 03-04-2021 19:55   Güncelleme : 03-04-2021 19:55

19 Mayıs Kültür Merkezi inşaatında oluşan sular tahliye edildi

Samsun Kent Haber'in çağrısı üzerine Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde inşaatı yarım kalan Kültür Merkezinde oluşan sular, tahliye edildi.

19 Mayıs Kültür Merkezi inşaatında oluşan sular tahliye edildi

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde çocukların üzerinde oyun oynadığı Kültür Merkezi inşaatında ki biriken sular, Samsun Kent Haber'in çağrısı üzerine tahliye edildi.

İhalesi 2017 yılında yapılan ve 2019 yılından bu yana da atıl durumda kalan Kültür Merkezi inşaatının yapımının tamamlanamadığı, tamamlanamayan inşaatta ise biriken yağmur suları nedeniyle su birikintilerinin oluştuğu gündeme gelmişti. 

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde Yeniçağ Gazetesinin muhabirliğini yapan İbrahim Akkuş'un gündeme getirdiği olay sonrası, Samsun Kent Haber'de inşaat sahasında biriken ve tehlike arz eden suların can kaybı olmadan tahliye edilmesi çağrısında bulunmuştu. Çağrımız üzerine 19 Mayıs ilçesinde inşaatı yarım kalan Kültür Merkezinde biriken sular, 19 Mayıs Belediyesinin 3 gün süren tahliye çalışmaları sonrası temizlendi. Belediye suları tahliye ettikten sonra inşaat çevresinde de önlem aldı.