Köşe Yazıları
Giriş Tarihi : 15-03-2020 18:37

19 MAYIS STADYUMUNDA SESSİZ YÜKSELİŞ...

19 MAYIS STADYUMUNDA SESSİZ YÜKSELİŞ...

Dünyanın başına bela olan Korona virüsü nedeniyle insan sağlığını düşünerek maçların seyircisiz oynanması çok doğru bir karar olsa da temaşa zevki dibe vurdu malesef.

Yılport Samsunspor asıl hedefi olan Şampiyonluğa rakiplerine açık ara fark atmaya hazırlanırken, rekor üstüne rekor kırarak futbol tarihine adını yazdıracak diye düşünüyorum.

Zonguldak Kömürspor'u 2 - 1 lik skorla geçen Kırmızı şimşekler üst üste 12 maç kazanma serisi ile büyük bir başarıya imza attı. Öyle görünüyor ki bu rekor daha da ileriye gidecek ve en fazla puan toplama rekoru da kırılıp 2. Lige damgasını vurarak şampiyon olacak  Yılport Samsunspor...  

Bugünkü maçın akıllarda kalacak tek önemli yanı ise 34 bin kişilik 19 Mayıs stadının bomboş tribünlerinde taraftarsız ve tatsız tuzsuz alınan galibiyet !

Maçın ilk 45 dakikasında rakip kaleye sadece iki şut atabilen, vasatın üstüne çıkamayan  Samsunspor,oyunun  belli bölümlerde rakibine  teslim olan bir Samsunspor; ikinci devreye İlyas Kubilay Yavuz ile başlayınca oyunun rengi değişti. Özellikle Gökhan Alsan'ın 8 numara  pozisyonunda üretkenliği, Ferhat Çulcuoğlu'nun diri ve enerjik oyunu takımı rahatlatırken, Burak Çalık'ın bitirici hamleleri takıma skor üstünlüğünü getirdi. Bence sahanın yıldızı, maçında adamı Burak Çalık idi.

Ben genelde maçın neticesine göre yorum yapan ve Teknik Direktörlerin karalarına saygı duyan biriyim !

Ancak Ertuğrul hocanın Samsunspor'un bu günlere gelmesinde 19 gol atarak çok büyük payı olan Bahattin Köse ile ne problemi var ? 
Bunu çok merak ediyorum !
Ya da oynadığı her maçta takıma sıfır katkısı olan, sahada hayalet gibi dolaşan Atabey Çiçek'te ne buluyor ki bu adamda ısrar edip taraftarları çileden çıkarıyor ???

Ahmethan Köseye de bir büyüğü olarak bir çift sözüm var " senden bu camianın büyük beklentileri var. Allah sana boy post, fizik ve her türlü futbol oynama yeteneği vermiş ama sen bu nimeti boşa harcıyorsun kardeşim. Bu kadar top ezip savruk oynamanın bedelini birgün ödersin. Olan sana olur. Bugün final paslarını doğru yapabilseydin takım farklı kanabilir sende prim yapardın. Ya da oyunun son bölümlerinde rakip bir gol bulsa idi puan kaybının tek sebebi tartışmasız sen olacaktın. Şapkanı önüne koy ve iyi düşün " olur mu ?

Neyse ki kazasız belasız yolumuza devam ediyoruz...

" Şampiyon Yılport Samsunspor "