Güncel
Giriş Tarihi : 30-05-2020 17:21   Güncelleme : 30-05-2020 17:21

2828 sayılı kanun kapsamında 1343 memur ataması yapılacak! İşte detaylar...

2828 sayılı kanun kapsamında genç bireyler arasında 1343 memur ataması yapılacağı duyuruldu. İşte memur atamasıyla ilgili detaylar...

2828 sayılı kanun kapsamında 1343 memur ataması yapılacak! İşte detaylar...

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 1343 genç memur ataması yapılacağını duyurdu.

 Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Devlet korumasından yararlanmış gençlerimiz için 1.343 kadroya yerleştirme yapılacak" denildi. Bakan Selçuk, “Gençlerimiz, 1 Haziran itibariyle kamu kurumlarına yerleşebilmek için tercih işlemleri yapabilecek” dedi.

TERCİHLER BAŞLIYOR

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada bakanlığa bağlı kurumlarda büyüen gençlerin 1 Haziran ile 15 Haziran tarihleri arasında tercihlerini yapabileceğini söyledi. 

KILAVUZ YAYIMLANACAK

Açıklamada tercih işlemleri için kılavuzun bugün yayımlanacağına yer verildi. 

EN AZ İLKOKUL MEZUNU

Tercihlerde yetiştirme yurtlarında büyüyenler arasından 1343 kamu personeli ataması yapılacağına yer verildi. 

Bugüne kadar 54.144 gencin atamasının yapılmış olacağını vurgulayan Bakan Selçuk, “Bakanlık olarak, gençlerin korunması ve hayata en iyi şekilde hazırlanması için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Devlet korumasındaki çocukları, eğitimlerinin her aşamasında destekleyerek, gelecek kaygısı yaşamamaları için istihdamda olmalarını önemsiyoruz. Gençlerimizin iş hayatına başlayarak ülkemizin kalkınması ve büyümesine katkı sağlaması son derece mutluluk verici. Evlatlarımızı kamuda istihdam ederek ailemizi büyütmeye ve onları desteklemeye devam edeceğiz." dedi.