Advert

38 YILLIK BELEDİYECİ MHP TEKKEKÖY'DEN ADAY ADAYI

Gazi Belediyesi Eski Özel Kalem Müdürü Ahmet Önder, MHP Tekkeköy'den aday adayı olduğunu açıkladı. Önder, '38 yıllık bir belediyeci olarak şimdi Tekkeköy belediye başkanlığına talibim.' dedi.

38 YILLIK BELEDİYECİ MHP TEKKEKÖY'DEN ADAY ADAYI

ÖNDER MHP'DEN ADAY ADAYI

1994-1999 yılları arasında CHP Gazi Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü görevi yapan 38 yıllık belediyeci Ahmet Önder Tekkeköy Belediye  Başkanlığına aday adayı olduğunu söyledi. Belediyeciliğin değişik safhalarında görev aldığını ve artık Tekkeköy'ü yönetmek için kolları sıvadığını belirten Önder, 'Bu zamana kadar belediyecilikte kazandığım tüm bilgi ve birikimleri Tekkeköy için harcamak istiyorum. Allah nasip eder aday olursak Tekkeköy'ü MHP'li bir belediye yapmak istiyorum' dedi.

BELEDİYECİLİK BİZİM İŞİMİZ

Tekkeköy'ün sorunlarını, beklentilerini, özlemlerini bildiğini ifade eden Önder; 'Ben burada doğdum burada büyüdüm. İlçemin sorunlarını çok iyi biliyorum. Belediyecilik bizim hayatımız oldu. Belediye hizmetleri halkımızın öncelikleri esas alınarak yapılacak ve ortak aklı kullanarak Tekkeköy'e hizmet edeceğiz. Bizim partimiz MHP olsa bile belediyecilikte hiç bir parti ayrımı gözetmeksizin herkese eşit hizmet etmeyi çok önemsiyoruz. Buna başaracak ekibimiz de hazır durumda.' diye konuştu.

ÖNDER KİMDİR 

1959 yılında Samsun merkeze bağlı Çırakman köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokulu Mithatpaşa ortaokulunda bitirdikten sonra Samsun Kız Öğretmen okuluna gitti. Okul, son sene öğretmen lisesine dönüştürülünce 1978 yılında mezun olup Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Yüksek okulunu bitirdi. 1979 yılında Ankara Etimesgut'ta askerlik görevine devam edip 12 Eylül 1980 yılında terhis oldu. 1981 yılı 30 Ekim tarihinde o zamanki Samsun Belediyesinde zabıta memuru olarak göreve başladı. Evli, iki kız çocuğu ve dört toruna sahip.

1989 yılında yapılan mahalli idareler seçimini CHP'li belediye başkanı rahmetli sayın Muzaffer Önder'in kazanmasıyla zabıta müdür yardımcısı olarak görevlendirildi. Zaman zaman zabıta müdürlüğüne vekalet etmek suretiyle görevine devam etti. 

1994 yılında Samsun Büyükşehir Belediyesine döndü. Yeni kurulan Gazi Belediyesinde seçimleri kazanan CHP'li başkan sayın Vedat Yılmaz'ın yazı işleri müdürlüğü, temizlik işleri müdürlüğü, satın alma müdürlüğü ve birçok müdürlüğüne vekalet ettikten sonra başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1999 seçimlerini kazanan ANAP'lı başkan sayın Nihat Batur tarafından pazarlar müdürlüğü ve ambar müdürlüklerine getirildi. 5 yıl bu görevlerde devam etti. 2004 seçimlerinde AK Partili başkan sayın Süleyman Kaldırım döneminde bina amirliğine getirildi. Bu görev devam ederken önce Sağlık İşleri Müdürlüğüne akabinde Personel Müdürlüğüne getirildi. Ayrıca yazı işleri ve kararlar müdürlüğüne vekalet etti. Yine bu esnada evlendirme memurluğu görevine getirildi. Ve 5 yıl boyunca bu görevlerine devam etti.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeli'den 'güvenli bölge' uyarısı
Bahçeli'den 'güvenli bölge' uyarısı
Bakan Çavuşoğlu: Güvenli bölge, Suriye’nin istikrarı için önemli
Bakan Çavuşoğlu: Güvenli bölge, Suriye’nin istikrarı için önemli