Samsun Haber
Giriş Tarihi : 30-05-2019 15:48

AB Bilgi Merkezi, paydaşlarını iftar sofrasında buluşturdu

Samsun TSO bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Samsun AB Bilgi Merkezi, “Türkiye’de AB Bilgi Merkezleri Ağı’nın Desteklenmesi” projesi kapsamında, Avrupa Günü münasebetiyle bir iftar etkinliği gerçekleştirdi.

AB Bilgi Merkezi, paydaşlarını iftar sofrasında buluşturdu

Samsun TSO bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Samsun AB Bilgi Merkezi tarafından, Samsun Şehir Kulübü’nde gerçekleştirilen iftar yemeğine Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Meclis Başkanı Haluk Akyüz, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Divanı, Oda Meclis üyeleri, Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır ve Meclis Başkanı Ahmet Takış, Avrupa Birliği’ne ihracat yapan firmalar ile şehirdeki Avrupa Birliği paydaşı kurumların temsilcileri katıldı. Birlik ve beraberliğin sergilendiği yemekte Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, katılımlarından ötürü davetlilere teşekkür etti. 

Başkan Murzioğlu teşekkür etti

Türkiye’de AB Bilgi Merkezleri Ağı’nın Desteklenmesi” projesi ile yerel halkın AB konusunda bilgilendirilmesinin amaçlandığını belirten Başkan Murzioğlu, “Bu bağlamda farkındalık artırıcı kültürel ve sosyal faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Her yıl 9 Mayıs Avrupa Günü, tüm AB üye devletlerinde, aday ülkelerde ve Avrupa Birliği'nin mevcut olduğu ülkelerde çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Bu yıl Avrupa Günü, biz Müslümanlar için kutsal olan Ramazan ayına denk geldi. Bilindiği üzere Ramazan ayı Müslümanlar için çok kutsal ve manevi değerlerin çok üst düzeyde yaşandığı günleri kapsar. Ramazan ayında düsturumuz farklılıkları unutarak bir araya gelmek ve paylaşmaktır. AB’yi oluşturan temel düşüncelerden “saygı içinde bir arada bulunma” fikri ile Samsun’daki iş dünyası temsilcilerini, AB paydaşı kurumları ve yurtdışında ülkemizi temsil eden siz değerli üyelerimizi iftar masasında buluşturmak amacıyla bir iftar etkinliği gerçekleştirdik. Hepinize katılımlarınızdan ötürü teşekkür ediyorum” dedi. 
 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA