Advert

ADD Samsun Şubesi 24. Yılını kutladı

24 Yıl önce kurulan ADD (Atatürkçü Düşünce Derneği ) Samsun Şubesi 27 Ocak 2018 Cumartesi günü Saat:14.30 da, Samsun Öğretmenevi’nde üyeleri ile bir araya geldi.

ADD Samsun Şubesi 24. Yılını kutladı

Kuruluşunun 24. yılını kutlayan ADD Samsun Şubesi’nin toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması  ile başladı.

 Toplantıda konuşan Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli: ” TSK'nin Afrin harekâtında başarılı olması ve bu harekatın en az zayiatla sonuçlanması biz Atatürkçülerin temel arzusudur.TSK ve Mehmetçiklerimize başarılar diliyoruz. Her zaman yanlarındayız.

Derneğimizin yönetimini beni ve yönetim kurulu arkadaşlarımı uygun görüp; görev verdiğinizden beri iki yıl geçti. İki yıl boyunca genel kurulumuzda verdiğimiz sözleri ve projeleri gerçekleştirdiğimiz kanaatindeyim.” Dedi.

TÜRK DEVLETİNİN VARLIĞI VE VATANIN BÜTÜNLÜĞÜ TEHDİT ALTINDA

Bugün Türk Milleti’nin birliği, Türk Devleti’nin varlığı ve Türk vatanının bütünlüğünün tehdit altında olduğunu belirten Dr. Işık Özkefeli, “  Bugün gaflet, delalet ve hatta hıyanet içinde olanlara inat; biz Atatürkçüler; Atatürk İlke ve Devrimlerinin ışığında Cumhuriyet Kazanımlarına sonuna kadar sahip çıkmaya devam ediyoruz. Mevcut iktidarın faşizan politikaları altında ezilsek de umudumuzu yitirmiyoruz.

Cumhuriyetin kuruluşundan itibaren kuruluş ilkeleri olan Kemalizm’e karşı bir karşı devrim süreci de başlamış oldu. Çünkü emperyalizmin iç ve dış temsilcileri dayattıkları Sevr’i asla unutmadılar. Ülke toprakları üzerinde oynanan oyunlar da hiç bitmedi. “ diye konuştu.

ADALET SİYASETİN ELİNDE ÇEKİLİ KILICA DÖNÜŞTÜ

Anayasa Değişiklik paketinin referandum sonucunda evet çıkması ile rejimin ve sistemin değişeceği bir seçim sürecine girileceğini ifade eden Özkefeli konuşmasını şöyle tamamladı. : “Seçilmiş Belediye Başkanlarının görevden alındı.  Muhalif sesi çıkan herkese FETÖ’cü diye damga vuruldu. Adalet siyasetin elinde çekili bir kılıca dönüştü.  Hukukun üstünlüğü yerine güçlünün hukuku yaşanıyor.  Geleceğimizden endişelerimiz binlerce kat arttı.

Çocuklarımızın geleceği için laik ve bilimsel eğitim için mücadele ettiğimiz, meclisin OHAL ve KHK'lar ile devre dışı bırakıldığı, egemenliğin milletten alınıp bir kişiye verildiği kara bir tarihi yaşıyoruz. Bu süreçte Türkiye’nin en büyük demokratik kitle örgütlerinden biri olan biz Atatürkçü Düşünce Derneğine de çok ihtiyaç olduğunu biliyor ve inanıyorum.

‘’Sosyal ve Kültürel’’ iktidarımızı tamamlayamadık diyorlarsa; hala mücadelenin içerisinde bizim gibi düşünenler sayesinde olduğunu biliyoruz. Ve mücadelemiz bitmeyecek. Atatürk’ün başlattığı aydınlanma devriminin takipçisi ve neferleri bizleriz. Bu duygularla derneğimizin 24. kuruluş yıldönümü kutlu olsun.''

Daha sonra Kuruluş yıl dönümü adına toplu olarak pasta kesildi. Dernek üyelerinin konuşmaları ve katkıları ile toplantı sonlandı.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeli'den 'güvenli bölge' uyarısı
Bahçeli'den 'güvenli bölge' uyarısı
Bakan Çavuşoğlu: Güvenli bölge, Suriye’nin istikrarı için önemli
Bakan Çavuşoğlu: Güvenli bölge, Suriye’nin istikrarı için önemli