Güncel
Giriş Tarihi : 22-12-2020 23:24   Güncelleme : 22-12-2020 23:24

Adliye ve cezaevlerine 10 bin personel alınacak

81 şehirdeki adliyelere ve cezaevlerine en az lise mezunları arasından 10 bin sözleşmeli kamu personeli alımı yapacak. Detaylar haberimizde...

Adliye ve cezaevlerine 10 bin personel alınacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yaptığı açıklamada 81 şehirde adliyelere ve cezaevlerine 10 bin sözleşmeli personel alımı planladıklarını söylemişti.  

YÖNETMELİK DEĞİŞİKLİĞİ İLE O ADAYLARA ÖNCELİK

Yönetmelik değişikliği ile bazı bölümlerden mezun olan adaylara öncelik verileceği bildirildi. İşte o açıklama:

"Zabıt kâtibi, mübaşir, infaz ve koruma memuru ve cezaevi kâtibi kadroları için seçim yapılırken; hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu veya meslek yüksekokullarının adalet, adalet ön lisans veya ceza infaz ve güvenlik hizmetleri programı, lise veya meslek liselerinin adalet alanı ve ilgili mevzuat uyarınca bunlara denkliği kabul edilen program veya alan mezunlarına öncelik."

Diğer mezunlardan alınmayacak mı?

Cevap: Zabıt katibi, İKM ve mübaşir ile diğer kadrolara en az lise mezunu personel alımı yapılacak ve geçen senelerde olduğu gibi en az lise mezıunları ilanlara başvuru yapabilecek. Ancak mülakat aşamasında yukarıda yazan bölümlerden mezun olanlara öncelik verilecek. 

İlanın Ocak ayının ilk günlerinde gelmesi ve başvuruların 2021 'in ilk ayında alınacağı öğrenildi.cİlan için KPSS şartı ise 70 olacak.