Güncel
Giriş Tarihi : 13-02-2021 15:13   Güncelleme : 13-02-2021 15:13

Aferin Forte Kullanımı, Ne işe Yarar? Fiyat Ne Kadar?

Aferin forte ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılır. Grip ve soğuk algınlığına karşı etkilidir. Gripten kaynaklanan tüm belirtilerin azalmasına yardımcı olur.

Aferin Forte Kullanımı, Ne işe Yarar? Fiyat Ne Kadar?

Doktorlar özellikle soğuk algınlığı tedavisinde Aferin forte kullanımını öneriyor. Grip ve soğuk algınlığı başlangıç seviyesindeyse Aferin vücudun toparlanmasına yardımcı oluyor. Aferin forte ne işe yarar? Ürün özellikle soğuk algınlığı nedeniyle ortaya çıkan ateş ve vücut ağrılarına çözüm bulabiliyor. Diğer ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçlar ile beraber kullanıldığında farklı sonuçlar ortaya çıkabilir.

Nasıl Kullanılır?

Aferin forte Kullanımı oldukça kolaydır. Grip ve soğuk algınlığının semptomlarının giderilmesinde yardımcı olan ilacın mutlaka doktorun önerdiği dozda kullanılması gerekir. İlaç ağız yolu ile alınır. Bir bardak su ile ilacı alabilirsiniz. 12 yaş altı çocukların kullanımına uygun değildir. İlacı altı saatte bir tek tablet şeklinde tüketmeniz tavsiye edilir.

Yan Etkileri

Grip ve soğuk algınlığı konusunda sıklıkla önerilen ilaçlardan bir tanesidir. Doktorun tavsiyesi üzerine reçete ile kullanılabilir. Bazı kişilerde farklı yan etkilerle karşılaşabiliriz. Aferin forte özellikle uyuşukluk ve uyku hali etkilerini gösterebilir. Uyku hali oluşturması nedeniyle ilaç kullanılırken araç kullanımı uygun değildir. En sık görülen Aferin Forte yan etkileri;

  • Baş dönmesi,
  • Görmede bulanıklık,
  • Ağızda kuruluk,
  • Bulantı, kusma,
  • Kabızlık,
  • Denge bozukluğu,
  • İştahsızlık,
  • Konsantrasyon bozukluğu,
  • Yorgunluk,
  • Solunum yolu enfeksiyonları görülebilir.

İlacın uzun süreli kullanımı da bu etkilerin artmasına neden olur. Bu yan etkileri görmeniz durumunda doktorunuza başvurmanız tavsiye edilir.

Diğer İlaçlar ve Gıdalar ile Kullanımı

İlacı kullanırken en önemli konulardan bir tanesi doz ayarıdır. 6-12 yaş arası çocuklarda doz ayarı doktor tarafından yapılmalıdır. Önerilen kullanım altı saat ara ile tablet tüketilmesidir. Fazla doz aldığınız zaman mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekir. Alınacak doz unutulduğunda bir sonraki alımda 2 doz alım yapılmaması önerilir.  Aferin forte diğer ilaçlarla kullanımını doktorunuz önermediği sürece kullanmayınız. Diğer ağrı kesiciler ila kullanımı yüksek doz olabilir. Parasetamol içeren ilaçlar etkisini değiştirebilir.

Daha fazla bilgi için https://www.igrus.com/aferin-forte-kullanimi-ne-ise-yarar-fiyat-ne-kadar/ adresini ziyaret edebilirsiniz.