Siyaset
Giriş Tarihi : 27-11-2021 13:46   Güncelleme : 27-11-2021 13:46

AK Parti Milletvekilinden flaş sözler: Doları 5 liraya düşürürdük ama geleceğimizi kaybederdik

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda ekonomiye ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Faiz indirimleri ve doların yükselmesiyle ilgili konuşan Öztürk, "Hükümet popülist politikalar yapsaydı ki çok kolaydı; faizi 2 puan artırırdı, döviz 5 liraya düşerdi. Belki günü kurtarırdık ama geleceği kaybederdik." dedi.

AK Parti Milletvekilinden flaş sözler: Doları 5 liraya düşürürdük ama geleceğimizi kaybederdik

SABIR VE ZAMAN İSTEDİ

Öztürk, döviz, faiz, altın üçgeninde dönen ekonomik dolaşımın, üretim, ihracat, istihdam zeminine çekilmeye doğru bir politika değişikliği olduğunu dile getirdi. Merkez Bankası'nın aldığı kararların, ekonomi çevrelerinde tepkiye neden olduğunu belirten Öztürk, "Hükümet, bu paradigma değişikliğinin siyasi, sosyal, ekonomik sonuçlarını sandıkta karşılamaya hazır ki böyle bir politikaya gitti. Demokrasi böyle bir şey. Onun için tahammül, sabır ve zaman." dedi.

"MİLLETİMİZE HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEKTİR"

Türkiye'nin uluslararası alanda mücadele verdiğini, burada geri adım atanın bu mücadeleyi kaybedeceğini vurgulayan Öztürk "Hükümetimiz, orta vadeli programdaki büyüme hedeflerinden ve bütçe disiplininden taviz vermeyerek, vazgeçmeyerek milletimize hizmet etmeye devam edecektir." ifadelerini kullandı.

"POPÜLİST POLİTİKALAR YAPMAMIŞTIR"

Yüksek kur hakkında da konuşan Öztürk, "Hükümet popülist politikalar yapsaydı ki çok kolaydı; faizi 2 puan artırırdı, döviz 5 liraya düşerdi, belki günü kurtarırdık ama geleceği kaybederdik. Dolayısıyla AK Parti hükümetleri, Sayın Cumhurbaşkanımız hiçbir dönemde popülist politikalar yapmamıştır, tevessül etmemiştir, acı olsa da bazı acı reçeteleri uygulamıştır. Muhalefet işimizi kolaylaştırdılar sanabilir ama neticede ak mı kara mı yakında göreceğiz." değerlendirmesinde bulundu.