Samsun Haber
Giriş Tarihi : 25-03-2019 17:48   Güncelleme : 25-03-2019 17:48

AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu'dan sert açıklamalar

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, İP, SP ve CHP’nin kirli ittifak’ içinde olduklarını belirterek, ”Kendilerini, çelişkilerini gizlemeye, görünmemeye çalışarak ‘ölü taklidi’ yapıyorlar, kimlik ve karakterlerini gizliyorlar” dedi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu'dan sert açıklamalar

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine dair gözlemlerini ve değerlendirmelerini kamuoyuyla paylaşmaya devam eden AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, çarpıcı açıklamalar yaptı. Cumhur İttifakı’nın ve Beka Meselesi’nin önemine dikkat çeken Aksu, Millet İttifakı’nın kirli bir ittifak olduğunu söyledi. 

Aksu, “31 Mart Yerel Seçimleri süreç olarak; iki farklı siyasal ‘ittifak’ zemininde devam etmektedir. Birincisi; ruhunu ve idrakini 15 Temmuz’un oluşturduğu Cumhur İttifakımızdır. Mevcut dünya sistemi, emperyalizm insanlığa ve bilhassa Türk-İslam coğrafyasına, gönül coğrafyamıza uzun zamandan beri derin acılar yaşatmaktadır. Bu zulüm ve acılara ‘dur’ diyecek yegâne güç ise gönül coğrafyamızın ve mazlum dünyanın umudu olan ‘Güçlenen Türkiye’mizdir. Bu yüzden; dünya sisteminin egemenleri, emperyalist güçler ve içimizdeki işbirlikçileri güçlü ve büyük Türkiye’nin oluşmaması için ülkemize çeşitli operasyonlar uygulamaktadırlar.”
Kimsenin Türkiye’yi bölemeyeceğini kaydeden Aksu, “40 yıldır analarımızın, babalarımızın, eşlerimizin yüreklerini yakan ve binlerce vatan evladımızı şehit eden bölücü terör örgütü PKK’yı bu topraklardan söküp attık. Bu defa düşman 15 Temmuz’da, Siyonizm’in uşağı FETÖ vasıtası ile en büyük hamlesini yaparak kanlı darbe teşebbüsüne kalkıştı. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde aziz milletimiz, tüm yurtta ayağa kalktı; savaş uçaklarına, tanka, topa göğsünü siper ederek millet ve vatan düşmanı hainleri bertaraf etti. Milletimiz 15 Temmuz’da “Tek Vatan, Tek Bayrak, Tek Millet ve Tek Devlet” dedi. Ne PKK, ne FETÖ işe yaramadı. Ellerinde ülkemize düşman, vatanımızı bölmek ve böldürmek için sınırlarımızın hemen gerisinde silahlandırdıkları terör grupları kaldı. Onları da imha ve yok edeceğimiz günler yakındır. İşte ‘Cumhur İttifakımızın’ ruhu ve idraki budur. Beka Meselesi dediğimiz budur. İşte bizim ittifakımız; Milli Bekamıza kastedenlere, işte bizim ittifakımız; vatanımızı ve milletimizi bölmek isteyenlere, işte bizim ittifakımız; bayrağımızı indirmek, ezanımızı dindirmek isteyenlere karşıdır” diye konuştu.
Gayri milli unsurlara karşı savaştıklarını ifade eden Aksu, “Diğer tarafa, diğer ittifaka gelince; İçlerinde PKK’nın siyasal kanadı HDP’nin, içlerinde FETÖ elamanlarının, FETÖ dilinin, FETÖ yöntemlerinin, içlerinde gayri milli unsurların ve çeşitli terör uzantılarının, inançlarımıza örfümüze düşman ve sapkınların yer aldığı bir bozuk yapı. Ve bunlarla işbirliği yaparak bir blok oluşturan muhalefet partileri. Eli kanlı PKK’nın siyasal kanadı olan HDP’nin, FETÖ elamanlarının, FETÖ dilinin – FETÖ yöntemlerinin, Gayri milli unsurların, çeşitli terör uzantılarının, inançlarımıza örfümüze düşman ve sapkınların yer aldığı tüm grupları içinde barındıran. Bu ‘illet – zillet ittifakının’ ruhu, idraki ve amacı nedir? Diye sormak isteriz. Bu ‘birbirine benzemezlere’; hangi ortak ilkeler, hangi kutsal inanç ve siyasal ideolojiler, hangi hayırlı toplumsal gayeler etrafında bir araya gelmişlerdir? Diye sormak istiyoruz” dedi.
Cumhurbaşkanlığı sistemini ortadan kaldırmak istediklerini sözlerine ekleyen Aksu, “Bu karşımızdakilerin tek bir benzer yanları, tek bir gayeleri vardır. Erdoğan karşıtlığı. Tek ortak siyasetleri ve söylemleri Erdoğan’ı ve Cumhurbaşkanlığı sistemini ortadan kaldırmak olan muhalefetin sözcülerinin bu millete sundukları milli bir hedefleri, güçlü ve ortak bir gelecek vaatleri yoktur. 
Ne hazindir ki ülke yararına bir sevdası olmayan ülkemiz muhalefeti; kimlik ve karakterleri ortada her türden hain ve sapkın yapılanmayı Truva Atı gibi içinde barındırmaktadır. HDP’nin eş başkanı, “Kürdistan’da kazanacağız. Türkiye tarafında ise Cumhur İttifakı’na kaybettireceğiz. “Mansur Yavaş da Ekrem İmamoğlu da HDP’ nin oylarıyla kazandıklarını bilecekler ve ona göre hareket edecekler. Bizi yok sayamayacaklar” diyor. Şanlıurfa’da, Adıyaman’da HDP&PKK oy oranları kendilerinden çok fazlasıyla düşük olmasına rağmen AK Parti adayına karşı Saadet Partili Belediye Başkan adaylarını destekliyorlar. İşte bu ahvalde dünya görüşleri birbirine zıt İP, Saadet ve CHP adayları da bu ‘kirli ittifak’ içinde kendilerini / çelişkilerini gizlemeye, görünmemeye çalışarak ‘ölü taklidi’ yapıyorlar / kimlik ve karakterlerini gizliyorlar. Bu yüzden biz onlara ‘illet – zillet ittifakı’ demekteyiz.” 

Aksu açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Bilindiği üzere PKK&HDP ve FETÖ; bu Pazar gerçekleşecek / 31 Mart Yerel Seçimlerinde tüm Türkiye’de ‘illet – zillet ittifakını’ açıktan ve kuvvetle desteklemektedir. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun açıkladığı üzere ‘illet – zillet ittifakı’ listelerinde emniyet kayıtlarında PKK bağlantısına dair sicili yer alan 340 aday mevcuttur. Bilinmelidir ki bu millet; kanlı ellerin / hain emellerin sahipleriyle aynı safa hizalananları, aynı dalga boyunda sörf yapanları vicdanlarında mahkûm edecektir. Samsun HDP İl Başkanı da geçtiğimiz günlerde çıktığı canlı yayında, 31 Mart Yerel seçimlerinde Cumhur İttifakının karşısında yer alan adaylara oy vereceklerini ifade ve beyan ile Büyükşehir Belediye Başkanlığında İP adayını, İlkadım Belediye Başkanlığında ise Necattin Demirtaş’ı destekleyeceklerini ve oy vereceklerini açıklamıştır. PKK&HDP tercihine mazhar olmak ‘siyaseten lekedir, züldür, zillettir. Samsun’da da bu zul -zillet HDP yöneticilerinin tercih ve teveccühlerine mazhar olanlar içindir. Samsunlu hemşerilerimin temiz oyları ile PKK uzantısı kimselerin yönlendirdiği kirli oylar, aynı sandıkta aynı pusulada buluşmamalıdır. Bu arada milli dava ve şuurunu kaybetmiş, nefislerine mağlup olmuş, istikametlerini şaşırmış ‘illet – zillet ittifakı’ kayığına atlayan kimi gafillerde bizler için bir değer kaybı olmayıp, yeni adresleri için de bir kazanım değerinde değildir” dedi.
Cumhur İttifakı’nın yüksek bir oranda oy alacağını sözlerine ekleyen Aksu, “Bu pazar sandıklara gideceğiz. Cumhur İttifakı adaylarımıza yüksek bir oranda tercih ve teveccüh göstereceğinize, Büyükşehir başta olmak üzere 17 İlçemizin tamamında Belediye Başkanlığını kazanacağımıza inancımız tamdır. Bu vesileyle seçimlerin Samsunumuza, Ülkemize ve Gönül Coğrafyamıza hayırlar getirmesini temenni ediyor saygılarımı sunuyorum.”

Aksu'dan Kundak'a cevap

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak'ın AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş hakkında yaptığı açıklamalara cevap verdi. Aksu, "CHP İl Başkanına hatırlatmak isteriz ki; Sayın Vekilimiz Fuat Köktaş’ın ifadeleri gayet yerinde ve isabetlidir" dedi.

Aksu yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "CHP Samsun İl Başkanı, önceki gün basına yaptığı yazılı açıklamayla; Samsun Milletvekilimiz Sayın Fuat Köktaş’ ın seçim çalışmalarındaki konuşmalarına atıfta bulunarak Sayın Vekilimizin; “Millet İttifakı hakkında çirkin sözler söylediği, Türkiye düşmanlığı yapanlarla birlikte hareket ettiği” yönündeki sözler sarf ettiğinden bahisle konunun bağlamı dışında ve alakasız bir karşılık vermiştir. CHP İl Başkanına hatırlatmak isteriz ki; Sayın Vekilimiz Fuat Köktaş’ın ifadeleri gayet yerinde ve isabetlidir.
Zira Samsun ve ülke kamuoyumuz bilmektedir ki; PKK&HDP ve FETÖ; bu pazar gerçekleşecek, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde tüm Türkiye’de olduğu gibi Samsun’da da ‘illet – zillet ittifakını’ açıktan ve kuvvetle desteklemektedir. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun açıkladığı üzere ‘illet – zillet ittifakı’ listelerinde emniyet kayıtlarında PKK bağlantısına dair sicili yer alan 340 aday mevcuttur. Samsun HDP İl Başkanı da geçtiğimiz günlerde çıktığı canlı yayında, 31 Mart Yerel seçimlerinde Cumhur İttifakının karşısında yer alan adaylara oy vereceklerini ifade ve beyan ile Büyükşehir Belediye Başkanlığında İP adayını, İlkadım Belediye Başkanlığında ise Necattin Demirtaş’ı destekleyeceklerini ve oy vereceklerini açıklamıştır."

Aksu açıklamalarını şöyle sürdürdü: "PKK&HDP tercihine mazhar olmak ‘siyaseten lekedir, züldür, zillettir' Samsun’da da bu zul – zillet HDP yöneticilerinin tercih ve teveccühlerine mazhar olanlar içindir.
Samsunlu hemşerilerimin temiz oyları ile PKK uzantısı kimselerin yönlendirdiği kirli oylar, aynı sandıkta aynı pusulada buluşmamalıdır.
Samsun kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kaynak:samsunvehaber.com

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA