Advert
Advert

AK PARTİ SAMSUN'DA HARAKİRİ Mİ YAPTI?

AK Parti'de 8 ilçe başkanının istifa etmesiyle birlikte istifa eden ilçe başkanı sayısı 19 Mayıs İlçesiyle birlikte 9'a yükseldi. İstifa ettirilen ilçe başkanlarının Eski İl Başkanı Muharrem Göksel'e yakın isimlerden oluşması ise 'Siyasi intikam mı alınıyor' sözlerine neden oldu.

AK PARTİ SAMSUN'DA HARAKİRİ Mİ YAPTI?

8 İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ

AK Parti'de bugün 8 ilçe başkanının istifasının alınmasıyla başlayan süreç partide deprem etkisi yaratırken, görevden alınan ilçe başkanlarının AK Parti Eski Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'e yakın isimlerden oluşması 'AK Parti'de neler oluyor?' sorusunu gündeme getirdi. Samsun milletvekillerinin arasında yaşanan ayrışma Samsun'un her kesimine sirayet ederken, Eski Bakan Çağatay Kılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ve Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt'un oluşturduğu blokun ilçe başkanlarının görevden alınması konusunda etkisiz kaldığı ve bu isimlere gönül verenleri küstürdüğü kaydediliyor.

KARAASLAN NEDEN ETKİSİZ KALDI
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak teşkilatların Samsun'da en üstündeki isim olarak görev yapan Çiğdem Karaaslan'ın silik bir siyaset yapması, etliye sütlüye dokunmadan ilçe başkanlarının görevlerinden alınmasına müdahil olmaması tepkilere neden olurken, görevden alınan ilçe başkanlarının gelişmelere isyan ettikleri ancak partilerine zarar gelmemesi içinde şu anda susmayı tercih ettikleri belirtiliyor. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın başı çektiği, Fuat Köktaş ve Orhan Kırcalı'nın da bakanla birlikte hareket ettiği blokun ise Samsun'da istedikleri her kararı uygulamaya koydukları ifade ediliyor.

KARADUMAN SORGULANMAYA BAŞLADI
AK Parti'nin bundan sonra yapacağı kongreler sürecinde yapılan uygulamaların partiyi kaosa sürükleyeceği ifade edilirken, AK Parti'den çok sayıda istifaların olabileceği de söyleniyor. AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'ın bu süreçte partiyi toparlamakta zorlandığı, tarafsızlığını yitirdiği ve kısa zamanda birilerinin güdümünde hareket ederek şimdiden sorgulanmaya başlandığı dile getiriliyor. Görevden alınan ilçe başkanlarının yerine ise yine Demircan, Köktaş ve Kırcalı'nın oluşturduğu siyasi blokun belirleyeceği isimlerin geleceğine kesin gözüyle bakılıyor.

AK PARTİLİLER ENDİŞE DUYUYORLAR
Yaşanan bu gelişmeler üzerine AK Partililer Samsun'daki  siyasi gerilimden endişe ediyorlar. İktidar partisinde siyasi çekişmelerin yaşanabileceğini ancak Samsun'da kişisel hırs ve çıkarlar için  AK Parti siyasetinin harakiri yaptığı görüşünde birleşen AK Partililer;  'Samsun siyasetinin en tepesinde yaşanan bu gelişmeler en alta kadar sirayet etme duruma gelmiştir.  'O bunun adamı, bu onun adamı'  kaygısı partimizin temel felsefesine yakışmadığı gibi  'Sen-ben' kavgalarını da peşinden getirmiştir. Samsun'da tehlikeli bir yola giren AK Parti, bu yanlıştan bir an önce dönmelidir.' diye konuştular.

BELEDİYE BAŞKANLARINA SİRAYET EDER
İlçe başkanlarıyla başlayan bu sürecin belediye başkanlarıyla çok daha vahim noktalara gelebileceğinden kaygı duyduklarını belirten AK Partililer; 'İlçe başkanlarında yaşanan bu durum öyle gözüküyor ki belediye başkanlarına kadar uzanacak. AK Parti'de belediye başkanlarının başarıları ya da başarısızlıklarına göre bir uygulama yapılacaksa buna saygı gösterilir. Gerekçeler ortaya koyulur ve inandırıcılk esas alınır. Biz AK Partililer olarak bu sürecin kriterler esas alınarak yapılacağından ciddi anlamda endişe duyuyoruz. Dileğimiz o dur ki, yanlış uygulamalar, ayrışmalar partimizde sona erer.' şeklinde konuştular.

Haber: Meydannet.comSende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
hasan     2018-02-07 tüm ilçe başkanları değişmeli
Samsun Samsun     2018-02-07 Tüm ilçe başkanları değişmelidir.Eğer değişim gerçekleşmez ise seçimlerde AK Partinin işi zor. Başkanlar yıprandı.Değişim Şart.
SAMSUN ANALİZCİ     2018-02-06 GELİNEN NOKTA AK PARTİYİ BÜYÜK SIKINTIYA SOKMUŞTUR. AK PARTİ SAMSUN KENDİ AYAĞINA SIKMIŞTIR. BENCE BU GÖREV DEN ALINMALAR , ERKEN SEÇİMİ İFADE EDİYOR.
Bafralı     2018-02-06 Mevcut başkanlar Partiyi biraz daha yesinler diye mi bu haberleri size yaptırıyorlar.
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meseleye el attık, bu yıl başlıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meseleye el attık, bu yıl başlıyoruz
Dizel devri kapanıyor
Dizel devri kapanıyor