Samsun Haber
Giriş Tarihi : 04-12-2019 12:55

Akçansa Benim Mahallem, Ladikli Gençlerin Geleceğine Işık Tutuyor

​​​​​​​Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa’nın, Samsun-Ladik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TOÇEV iş birliğiyle hayata geçirdiği Benim Mahallem projesi kapsamında eğitimlere Ladik’te başlandı.

Akçansa Benim Mahallem, Ladikli Gençlerin Geleceğine Işık Tutuyor

Ladik Akpınar Fen Lisesi'nde gerçekleşen ilk eğitim programına Ladik Kaymakamı Sedat Sezik, Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aykan Sancı, daire amirleri ve Akçansa yetkilileri katıldı.

Anne-babalar ile çocukların gelişimine katkıda bulunmak, evde, okulda karşılaşılan sorunlara çözümler üretmek, gelecek nesillerin daha sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla Akçansa, Samsun-Ladik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) iş birliğiyle hayata geçen ‘Benim Mahallem Projesi’ Ladik’te başladı.

Akçansa Benim Mahallem projesinin Ladik Akpınar Fen Lisesi'nde başlayan ilk eğitimine Ladik Kaymakamı Sedat Sezik, Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aykan Sancı, daire amirleri ve Akçansa yetkilileri katıldı.

Ladik Kaymakamı Sedat Sezik sosyal sorumluluk projelerinin öneminin her geçen gün arttığının altını çizerek; ‘Ülkemizde bulunan şirketlerin sosyal sorumluluk projelerine olan duyarlılığı artmaktadır. Akçansa da ilimizin gözbebeği olmasının yanında değişim rüzgarının ülkemizdeki en önemli örneği. Ülkemizde birçok alanda olduğu gibi, eğitim alanında da önemli projelere imza atmış ve atmaya devam etmektedir. Bu kapsamda ilçemizde de bizlerin en büyük destekçisi konumundadır. Bugün TOÇEV ve Akçansa iş birliğiyle hazırlanan ‘Benim Mahallem Projesi’ bunun en güzel örneklerinden bir tanesi. Bu projenin geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlıklı bireyler olarak yetiştirmelerine, ebeveynlerin ise çocuklarıyla daha sağlıklı iletişim kurabilmeleri ve kendi iç motivasyonlarını sağlamaları açısından faydaları olacağını düşünüyorum” dedi.

Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, “Akçansa, sosyal sorumluluk bilinciyle önemli bir projeye imza attı. ‘Benim Mahallem’ projesiyle; ergenlik çağında olan evlatlarımıza eğitim verilerek, çocuklarımızın çevresiyle olan iletişimlerini geliştirmesi hedefleniyor. Uzman psikologlarımızın vereceği eğitimler, ebeveynlerimizi de kapsıyor. Yani eğitimden sadece çocuklarımız faydalanmıyor. Ailelerimiz çocuklarını yetiştirirken zorlandıkları ve uzman görüşü alması gereken konulardaki genel sorularını psikologlarla paylaşarak, uzmanlardan yardım alıyorlar ve sorularının cevaplarını öğreniyorlar. Emeği geçen herkesi tebrik ederim. İlçe halkımızı uzmanlarla buluşturan Akçansa’ya da teşekkür ediyorum” dedi.

Akçansa Genel Müdür Umut Zenar, İstanbul’da başlayıp 35.000’i aşkın kişiye ulaşan Samsun Ladik’te devam eden projenin tüm bölgelerde büyük ilgi gördüğünün altını çizerek; ‘Gerçekleştirdiğimiz eğitimlerin gördüğü yoğun ilgi doğru bir iş yaptığımızı teyit etti. 2019 eğitim-öğretim dönemi boyunca Akçansa Mobil Eğitim Merkezi Ladik’te olacak ve geleceğimize yön verecek gençlerimizin yarınlara sağlam temeller atması için eğitimlere hız kesmeden devam edecek.’ dedi

Akçansa Mobil Eğitim Merkezi’nde, TOÇEV’in uzman eğitmenleri eşliğinde öncelikle yatılı lise öğrencilerine yönelik yapılacak söyleşi ve sohbetlerle öğrencilerin yaşadıkları zorluklara değinilecek, ardından orta öğrenim öğrencileri ve ebeveynlerle devam edilecek.

Duygu Farkındalığı eğitimlerinde ‘Neden okul gidiyorsun?’, ‘Şu an burada okuyor olmak nasıl bir duygu?’, ‘Bu duyguyu vücudunun neresinde hissediyorsun?’, ‘Şu an yaşadığın zorluklar neler?’, ‘Bu zorluklarla nasıl baş ediyorsun?’ konularına yer verilecek.