Advert
Advert
Advert

Akım Korumalı Priz Özellikleri ve Fiyatı

Elektrik hatlarında yaşanan sorunlar çoğu zaman elektronik cihazlarımıza zarar verebilmektedir. Bu sorunların önüne geçebilmek adına önlemler de alınabilir. Bunun en iyi yöntemlerinden biri akım korumalı prizdir.

Akım Korumalı Priz Özellikleri ve Fiyatı
Advert

 

Elektrik hatlarında yaşanan sorunlar çoğu zaman elektronik cihazlarımıza zarar verebilmektedir. Bu sorunların önüne geçebilmek adına önlemler de alınabilir. Bunun en iyi yöntemlerinden biri akım korumalı priz diyebiliriz. Akım prizler ile elektrik hatlarında yaşanan akım sorunlarına karşı çözüm üretilebilir.

Akım prizler, elektrik hatlarında yaşanan akım sorunlarına karşı çözüm olmaktadır. Yani örnek verecek olursak, bir anda yükselen voltaj değişmeleri nedeniyle cihazlarımızın içerisinde yer alan direnç gibi parçalar zarar görebilmektedir. Bunun sonucunda diğer başka aksamlar da zarar görebileceğinden dolayı ve çoğu zaman bu zararların ya geri döndürülemez oluşu ya da çok daha pahalıya patlaması nedeniyle problemler ortaya çıkabilmektedir.

Akım Korumalı Priz Özellikleri

Akım prizler genel itibariyle adından da anlaşılacağı üzere akım sorularında yardımcı olmaktadır. Ancak şunu unutmamak gerekir ki yüzde 100 etkili diyemeyiz. Sadece önlem amaçlı olarak kullanılmaktadır. Nitekim bahsettiğimiz bu sorunda cihazlarımız ufak hatalar nedeniyle zarar görebilir. İşte bu prizler bu küçük sorunlar nedeniyle zarar görmemeniz için bir önlemdir ve çoğu zaman kaliteli akım korumalı priz işe yaramaktadır.

Akım prizlerde önemli husus güç kapasitesidir. Örnek vermek gerekirse 1500W maksimum gücü bulunanbir prize, ütü ve kettle gibi termostatlı ve ağır yük veren cihazları bağlarsanız otomatik olarak sigorta atacaktır. Yani gücü otomatik olarak kesecektir. Bu durum daha önce mutlaka başınıza gelmiştir. İşte bu nedenle aldığınız prizin gücünü aşan cihazları prize bağlarsanız çok sürmeden sorun yaşarsınız. Ayrıca burada cihazlarınızda zarar görebilir.

Akım Korumalı Priz Çeşitleri

Akım korumalı prizler, tıpkı grup prizler gibi farklı tiplerde ve boyutlarda karşımıza çıkabilir. Tekli akım korumalı priz, ikili akım priz, üçlü, dörtlü, ve sekizli ve on altılıya kadar görebiliriz. Yani farklı tiplerde priz ile karşılaşmak mümkündür. Burada seçiminiz ihtiyacınız ile doğru orantılıdır. Bir diğer farklılık ise klemensli yani aç kapalı akım prizdir. Bu priz çeşitleri de grup priz şeklindedir ve yine ihtiyacınıza göre şekillenir.

Akım Korumalı Priz Fiyatları

Akım priz fiyatları kalite ve markaya göre değişkenlik göstermektedir. Ancak sizlere önerimiz kaliteli akım priz almanızdır. Ortalama 60 ile 100 TL arasında bir ücret ödeyerek kaliteli bir prize sahip olabilirsiniz.

Schneider Electric aracılığı akım korumalı priz satın alabilirsiniz.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MB: Öngörülmeyen bir durum söz konusu değildir
MB: Öngörülmeyen bir durum söz konusu değildir
Denizli'de korkutan deprem
Denizli'de korkutan deprem