Güncel
Giriş Tarihi : 25-05-2022 17:42

Akülü Sandalye

Akülü Sandalye

Çeşitli sebeplerle yürüyemeyen veya bu işlevini kısa süreli veya uzun süreli de olsa kaybeden kişiler için akülü sandalye ürünleri üretilip piyasaya sunulmaktadır. Bu ürünler birçok açıdan hayatınızı oldukça kolaylaştırır ve kişisel özgürlüğünüzü size yeniden kazandırır. Kullanımı da oldukça kolaydır. Önceden arz talep piyasasına göre akülü sandalye piyasada kolaylıkla bulunan bir ürün değildi. Halbuki oldukça ihtiyaç duyulan ve her engelli bireyin mutlaka kullanması gereken bir üründür.

Kendi başına yapamayacağınız birçok şeyi akülü sandalye sayesinde kolaylıkla yapabilir hale geleceksiniz. Birçok çeşit ve türde piyasaya sunuldu da hemen hemen hepsinin işlevi oldukça benzerdir. Koltuğun genelde kolunda bulunan bir mekanizma ile sandalyenizi hareket ettirebilir ve istediğiniz yönde hareket edebilirsiniz.

Manuel sandalyelerden biraz daha pahalı olsa da eminiz ki akülü sandalye manuel sandalyeden çok daha fazla işlevsel ve kullanışlı bir ürün. Bunun sebebi manuel sandalyeler oldukça yorucudur. Yön vermek veya sadece düz şekilde hareket ettirmek için bile oldukça büyük kas gücü gerekir. Bu da engelli bireyleri oldukça zorlayan bir durumdur. En kaliteli ve en rahat akülü sandalye modellerine https://www.tekerleklisandalyeci.com/kategori/akulu-tekerlekli-sandalye linkten ulaşabilirsiniz.