Spor
Giriş Tarihi : 22-08-2020 11:46   Güncelleme : 22-08-2020 11:46

Alibec tamam gibi...

Romanya basını Astra Giurgiu kulübünde forma giyen Denis Alibec'in Türkiye'de büyük olasılıkla Yılport Samsunspor forması giyeceğini yazdı. Astra Giurgiu Başkanı Dani Coman ise yaptığı açıklamada, "Alibec'e teklifler var ama oyuncunun Türkiye'ye gideceğini düşünüyorum. Eski antrenörü Sumudica onu çok istiyor ve takımında bir çok Romanyalı futbolcu var. Ama Samsunspor'un teklifi daha iyi ve bu düşünmesini sağlıyor" dedi.

Alibec tamam gibi...

Yılport Samsunspor FK Başkanı Yüksel Yıldırım'ın geçtiğimiz hafta içinde 'yalan' dediği o transfer için Romanya basını Astra Giurgiu kulübünde forma giyen Denis Alibec'in Türkiye'de büyük olasılıkla Yılport Samsunspor forması giyeceğini yazdı. Astra Giurgiu Başkanı Dani Coman ise yaptığı açıklamada, "Alibec'e teklifler var ama oyuncunun Türkiye'ye gideceğini düşünüyorum. Eski antrenörü Sumudica onu çok istiyor ve takımında bir çok Romanyalı futbolcu var. Ama Samsunspor'un teklifi daha iyi ve bu düşünmesini sağlıyor" dedi. 

ROMANYA BASININDA GENİŞ YER BULDU 

Yaşanan gelişmeler Romanya basınında da geniş yer bulan transfer haberlerinde şu ifadelere yer verildi; Golcü oyuncu, Yılport Samsunspor ve Gaziantep FK'nın yanı sıra Rumen ekip CFR Cluj tarafından da isteniyor. Oyuncunun Türkiye'ye daha yakın olduğu vurgulanan haberde, Samsunspor'un CFR Cluj'la Kevin Boli transferi için temasta olduğu da belirtildi. Alibec'in bir başka taliplisi Gaziantep FK'nın Teknik Direktörü Marius Sumudica, "Ben Alibec için kendi maaşımı riske atarım, önemli değil" diyerek golcü oyuncuyu çok istediğini vurguladı. 29 yaşındaki futbolcu, Astra Giurgiu takımında geçen sezon 26 maçta 14 gol 11 asist kaydetti. Yılport Samsunspor'un Alibec için son teklifini yaptığı ve gelecek haftaya kadar haber beklediği öğrenildi.