Spor
Giriş Tarihi : 02-05-2020 18:08   Güncelleme : 02-05-2020 18:08

Alt Ligler Kulüpler Birliği'nin ortak kararı! Liderler Direkt Çıksın

Ajansspor'dan Salim Manav'ın haberine göre, "Görüşmede gündem konusu koronavirüs salgını sebebiyle ertelene liglerin durumuydu. Süper Lig ve TFF 1. Lig’de maçlar oynanmaya devam edecek. 2. ve 3. Lig’de bu sezon düşme olmayacak. Liderler direkt üst lige alınacak."

Alt Ligler Kulüpler Birliği'nin ortak kararı! Liderler Direkt Çıksın

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir ve alt lig temsilcileri ile video konferans yöntemi ile görüşme yaptı. Ajansspor'dan Salim Manav'ın haberine göre, "Görüşmede gündem konusu koronavirüs salgını sebebiyle ertelene liglerin durumuydu. Süper Lig ve TFF 1. Lig’de maçlar oynanmaya devam edecek. 2. ve 3. Lig’de bu sezon düşme olmayacak. Liderler direkt üst lige alınacak. 

KRİTİK BEKLEYİŞ 

Play-Off potasındaki takımlar tek maç üzerinden eleme usülü maçlar oynayacak. Alt liglerde toplamda 16 maç ile ligler tamamlanacak." Bu kararlar alt ligler kulüpler birliğinin ortak kararı olarak Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Muharrem Kasapoğlu'na iletildi. Kulüp başkanlarının ortak kararını değerlendireceklerini belirten Bakan Kasapoğlu, niahi kararın önümüzdeki haftalarda açıklanacağını ifade etti.