Spor
Giriş Tarihi : 03-08-2021 11:20   Güncelleme : 03-08-2021 11:20

Altıparmak o kelimeyi yasakladı

Göreve başladıkları ilk günden itibaren hem kulüp içinde hemde takım içinde konuşulan tek konunun geçen sezon kaçan şampiyonluk olduğunu gördüklerini söyleyen tecrübeli teknik adam, "Her yerde geçen sene şöyle oldu geçen sene böyle oldu şeklinde konuşmalar yapılıyordu. Ben geldiğim günden itibaren 'geçen sene' cümlesini kulüpte yasakladım" dedi.

Altıparmak o kelimeyi yasakladı

 Yılport Samsunspor teknik direktörü Mehmet Altıparmak, kulüpte 'geçen sene' cümlesinin konuşulmasını yasakladığını söyledi. Göreve başladıkları ilk günden itibaren hem kulüp içinde hemde takım içinde konuşulan tek konunun geçen sezon kaçan şampiyonluk olduğunu gördüklerini söyleyen tecrübeli teknik adam,  "Her yerde geçen sene şöyle oldu geçen sene böyle oldu şeklinde konuşmalar yapılıyordu. Ben geldiğim günden itibaren 'geçen sene' cümlesini kulüpte yasakladım. Geçmişten sadece ders alacağız. Ne iyi yapılmış ne kötü yapılmış biz bunlara bakacağız. Geçen sene ile yaşarsanız bu seneyi de kaybedersiniz" dedi. 

TRAMVADAN ÇIKMALIYIZ 

Kırmızı beyazlı ekibin teknik direktörü Altıparmak, "Geçen sezon TFF Birinci Lig'de bir fırsat sezonu yaşandı. Süper Lig'den düşen takım olmamış üstüne üstlük alttan lige gelen takımların ise şampiyon olma gibi bir hedefleri yoktu. Neredeyse sadece 3-4 takımın şampiyonluk yarışı içinde olacağı bir lig yaşanacaktı. Bu avantajı Adana Demirspor - Giresunspor ve Altay kullandı. Bir tek Samsunspor bu avantajı kullanamadı. Direkt çıkamamanın verdiği moral bozukluğu ister istemez play off'ta Altınordu maçına da yansıdı. Sonrasında camiada büyük bir tramva yaşandı" diye konuştu. 

YILDIRIM BÜYÜK ŞANS 

Yüksel Yıldırım başkanın geçen sezon başarılı olmak için çok ağır bir yükün altına girdiğini sözlerine ekleyen Altıparmak, "Sadece biz skora baktığımız için ülke olarak, saha sonuçların iyiyse başarılı değilse başarısızsın şeklinde bir sonuç çıkıyor ortaya. Yüksel başkan geldikten sonra özellikle tesisler ve işleyiş anlamında çok önemli işler yapılmış. Samsunspor'un geleceğini düşünen bir başkan ve yönetim kurulu var. Buradan kendilerine çok teşekkür ederim. İleride kulüplerde olabilecek yeniliklerin çoğu şu anda Samsunspor'da mevcut.