Samsun Haber
Giriş Tarihi : 22-05-2020 13:21   Güncelleme : 22-05-2020 13:21

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR'DE GREV DEVAM EDECEK

Antalya Büyükşehir Belediyesi önünde işçilerin başlattığı grev, 300 günü geçti.  İşçilerle belediye yönetimi arasında halen bir sonuç alınamazken, büyükşehir belediye Başkanı Muhittin Böcek'e ise işçilerin tepkisi devam ediyor.

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR'DE GREV DEVAM EDECEK

GREVE DEVAM EDECEĞİZ
HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı Hizmet-İş Sendikası üyelerinin, toplu iş sözleşmesinin zamanında imzalanmadığı gerekçesiyle başlattığı grev, 300 gündür devam ediyor.  Koronavirüs önlemleri kapsamında eylemlerine sessiz bir  şekilde devam eden işçiler seslerini duymayan belediye yönetimine isyan ederken, grevi sonuna kadar sürdüreceklerini haklarını elde edinceye kadar da mücadeleden vazgeçmeyeceklerini söyledi.

İNSANLARIN EKMEĞİ ÖNEMLİ
Hizmet-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Muhammed Talha Kandil,  "Toplu iş sözleşme hakkımız verilene kadar, işten çıkarılan işçi arkadaşlarımız işlerine dönene kadar mücadelemize devam edeceğiz. Bu bir hak mücadelesidir. İşten atılan bin arkadaşımızı da bu haklı mücadelemize destek vermeye devam ediyoruz. Belediye yönetimi artık işçileri sürgüne göndermesin. İnsanların ekmeğiyle oynamasın. Arkadaşlarımız aç ve evlerine ekmek götüremiyor. Bu eylemimiz toplu iş sözleşmesi imzalanana kadar devam edecek. " dedi.