Güncel
Giriş Tarihi : 25-06-2021 15:07   Güncelleme : 27-06-2021 15:07

Anti Aging Nedir?

Anti aging amacı cildi yaşlanmaya karşı korumaktır. Yaşlanmak son derece doğal bir süreç olmakla beraber anti aging sayesinde etkileri en aza indirgenebilir.

Anti Aging Nedir?

Anti aging ile uygulamalarda amaç yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkabilecek hastalıkları önlemektir. Bunun yanında güç kaybını en aza indirgemek ve daha uzun bir süre genç kalmayı sağlamak sağlamakta bu uygulamaların odağındadır. Kısaca anti aging yaşlanma sürecini engelleyen veya en azından yavaşlatan cilt ve saçlarda uygulanan yöntemlerdir.  

Anti Aging ile Yaşlanmaya Neden Olan Etkilerin Giderilmesi

Yapılan bu bilimsel araştırmalara göre yaşlanmaya neden olan iç ve dış etmenler vardır. Serbest radikallerin ortaya çıkması ve aşırı boyutlara ulaşan şeker tüketimidir. Bunlara ek olarak ilerleyen yaş nedeniyle bazı hormonların azalması, sağlıksız ve hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmesi, sigara, stres, kalitesiz yaşam, sağlıksız beslenme şeklindedir. Anti aging ile bu nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan etkilerin azaltılması amaçlanır.

Anti Aging Yöntemleri Nelerdir?

Öncelikle yaşlılığın nedeninin bilinmesi gerekir. Yaş ilerledikçe kas kütlemiz, yağ ve kemik oranımızda azalma meydana gelir. Yer çekimi, genetik faktörler ve çevreden kaynaklı olan olumsuz faktörler yaşlanma sürecini oluşturur. Kişi yaşlanma nedenini iyi bir şekilde tespit edebilirse bu durumda gerekli anti aging yöntemi ile bu süreci yavaşlatabilir. Sizde https://www.dermolisa.com/anti-aging adresinden detaylı bilgi alabilir ve ürünlere ulaşabilirsiniz.