Güncel
Giriş Tarihi : 30-07-2021 17:45   Güncelleme : 30-07-2021 17:45

Aşısızlara kısıtlama gelecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan yanıtladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı. "Aşısızlara kısıtlama gelecek mi?" sorusuna, "Durumu Kabine toplantısında ele alacağız" cevabını verdi.

Aşısızlara kısıtlama gelecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan yanıtladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını cevapladı. Son günlerde ülkemizde çıkan orman yangınları, vaka sayısı ve aşı olmayanlara yönelik kısıtlama sorularına ise ''Kabine toplantısında değerlendireceğiz'' ifadesinde bulundu.

AŞI OLMAYANLARIN DURUMU

Gazetecilerin ''Aşısızlara kısıtlama gelecek mi?'' sorusuna şu şekilde cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Değişik zamanlarda değişik tedbirler açıkladık. Fakat çok değişik sesler yine çıktı. Biz böyle hep adeta hapis hayatı mı yaşayacağız? Bu ne kadar böyle sürecek? Dünyanın değişik yerlerinde zaten bu hep böyle oldu. Şu anda biz de ilk Kabine toplantımızda bunları ele alacağız. Yaklaşık 72 milyon doz aşı yapmış vaziyetteyiz. Dünyada aşı yapacak ellerinde imkan olmayan ülkeler varken, Türkiye olarak biz böyle bir sıkıntıyı yaşamadık. Bu noktada rahatız gerek Çin'den gerek BioNTech,  tüm bunlarla beraber en sağlıklı şekilde bu mücadeleyi nasıl sürdürürüz bunu devam ettiriyoruz'' açıklamasında bulundu.

"TÜM TEDBİRLERİMİZİ ALIYORUZ, KABİNE TOPLANTISINDA DEĞERLENDİRECEĞİZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Solunum cihazlarını bile üreten bir ülke haline geldik. Hastane noktasında zaten sıkıntımız yok. Bu çalışmaları yaptırmak suretiyle inşallah yapacağımız ilk Kabine toplantısında durumu tekrar gözden geçireceğiz. Tüm tedbirlerimizi alıyoruz ve normalleşmeyi hızlandırmanın gayreti içerisinde olacağız "dedi.

Kaynak: En Son Haber