Samsun Haber
Giriş Tarihi : 29-08-2020 18:05   Güncelleme : 29-08-2020 18:05

Atakum AK Parti'de olsaydı Yalı Kafe yıkılır mıydı?

Atakum Belediyesine önceki dönemden kalan borcu nedeniyle uygulanan haciz işleminin ardından yıllardır Atakum Belediyesi tarafından işletilen Yalı Kafenin Samsun Büyükşehir Belediye ekipleri tarafından yıkılması Er Meydanı programında konuşuldu.

Atakum AK Parti'de olsaydı Yalı Kafe yıkılır mıydı?

Cuma günü akşam saat 20.00'da yayınlanan Er Meydanı programında Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Yazıcı ile Genel Koordinatör Ünal Yavuz Atakum Yalı Kafe'nin yıkılması konusunu masaya yatırdı.  31 Mart yerel seçiminde Atakum Belediyesi'nin CHP'ye geçmesinin ardından Atakum Yalı Kafe, Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmişti. Yıllardır Atakum Belediyesi tarafından işletilen Yalı Kafenin yıkımına önceki gün öğlen saatlerinde başlandı. Yıkılan kafenin yerine Millet Kıraathanesi inşa edileceği öğrenildi. 

AK PARTİLİ OLSAYDI YIKILIR MIYDI? 

Usta gazeteciler “Er Meydanı” programında Yalı Kafe olayını ele aldı. İkili, "AK Partili bir başkan Atakum Belediyesi'ni kazansaydı Yalı Kafe yıkılacak mıydı?" diye sordu. Bu tür olayların sadece Samsun Atakum Belediyesi’nde değil, CHP’nin seçimleri kazandığı İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Mersin gibi illerde de yaşandığı vurgulandı.