Samsun Haber
Giriş Tarihi : 26-09-2020 20:23   Güncelleme : 26-09-2020 20:23

Atakum'da ev fiyatları patladı

Karadeniz'in tek göç alan ilçesi Atakum'da ev fiyatları yüzde yüz arttı. Vatandaş ucuz krediye hücum ederken, müteahhitler yok satmaya başladı.

Atakum'da ev fiyatları patladı

Samsun' un en gözde ilçesi Atakum'da ev fiyatları tavan yaptı. Geçtiğimiz yıl müteahhitler alıcı  bulamazken pandemi sonrası ev fiyatları adeta patladı. Hükümetin kredi musluklarını açmasıyla birlikte ev fiyatları dudak uçuklatırken, emlakçılar "Yıllardır böyle bir şey görmedik. Vatandaş beğendiği daireyi pahalıda olsa aldı. Fiyatlar ise geçen yıla oranla 2-3 kat artmasına rağmen Atakum'da ev satışları rekora koştu. “dediler.

Atakum' da lüks dairelerin daha çok alıcı bulduğunu söyleyen emlakçılar; "Atakum her geçen gün büyüyor ve gelişiyor. Bu nedenle vatandaşın ilgi odağı haline gelmiş durumda. Şehir merkezinde oturanlar bile evlerini satıp bir çoğu Atakum'dan ev aldılar. Lüks daireler işe daha da rağbet gördü ve satıldı. İlçede müteahhitler ise bina yapmaya devan ediyorlar. Biz de emlakçılar olarak bu durumdan son derece memnunuz." diye konuştular.