17 HAZİRAN 2019 Pazartesi 11:40
Samsun Haber
Giriş Tarihi : 29-03-2019 18:05   Güncelleme : 29-03-2019 18:05

Atıf Yiğit: Canik için yeni bir gelecek çizdik

Millet İttifakı Canik Belediye Başkan Adayı Atıf Yiğit, yarın yapılacak olan seçimler öncesi vatandaşlara seslendi. Yiğit, “Canik’imiz için 41 tane proje hazırladık. Gelişmiş, kalkınmış ve refah seviyesi artmış bir Canik için Yiğit pusulada sizleri bekliyor” dedi.

Atıf Yiğit: Canik için yeni bir gelecek çizdik

Millet İttifakı İYİ Parti Canik Belediye Başkan Adayı Ekonomist Atıf Yiğit Yavuzselim Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. Projelerini anlatan ve vatandaşlardan yoğun teveccüh gören Yiğit, Canik’i yükselişe geçirecek projelerinin hazır olduğu mesajını verdi. 

HALKIN ADAYIYIZ 

Ekonomist Yiğit, “İnanıyoruz ki vatandaşlarımız 31 Mart’ta dayatmalara, duygu istismarlarına, mutfaktaki, sokaktaki yangınlara dur diyecek. Artık genç kardeşlerimiz işsizlik yüzünden intihar etmesin. Babalar, çocukları okula giderken ceplerine daha fazla harçlık koysun. Aile fertleri eve bu akşam nasıl ekmek götüreceğim derdine düşmesin diye biz aday olduk. Ben halkımın adayıyım. Paranın, israfın, dayatmanın ve rantın adayı değil. 31 Mart’ta sandıkları patlatın ve oylarınıza sahip çıkın” diye konuştu.

YİĞİT:PROJESİ OLMAYAN ADAY HALKTAN OY İSTİYOR 

Canik'te Cumhur İttifakı Adayı İbrahim Sandıkçı'nın projesi olmadan Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mastafa Demir'in projeleriyle çalışma yaptığını söyleyen ve Sandıkçı'yı sert bir dille eleştiren Yiğit, "Hem belediye başkan adayı oluyor hem de projesi yok. Bu nasıl bir vizyonsuzluk. Bu aday vatandaşın aklıyla alay ediyor. Sanki Canik'in hiçbir sorunu yokmuş, belediyenin yapabileceği bir görev yokmuş gibi davranıyor. Sonra da beni seçin diyor. Bu millet senin neyini seçsin ey Sandıkçı. Ne katacaksın Canik'e onları anlat" dedi.

HER ALANDA KALKINAN CANİK

Canik için 41 tane proje hazırladığını söyleyen Ekonomist Atıf Yiğit, “Canik’i ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda geliştireceğiz. Okumak isteyene kurs, çalışmak isteyene iş, yemek isteyen yoksullara ücretsiz aş vereceğiz. İlçemizde rant olmayacak. Birileri rant odaklı çalışıyor, bunları duymaya başladık. Bunun için de projelerini açıklayamıyorlar. Canik’te yaşayan şehit ailelerinin çocuklarına eğitim bursu vereceğiz. Vatan, millet ve bayrak uğruna canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin emaneti olan şehit çocuklarımızın eğitimini yakından takip ederek, karşılıksız burs verilecek ve şehit çocuklarımızın istihdamında öncelik sağlayacağız” dedi.

ÜRETEN KADINLAR

Ev hanımları ve genç kızların gerekli eğitimleri aldıktan sonra el emekleriyle işledikleri ürünleri yurtiçi ve yurtdışı ticaretinin yapılacağını vurgulayan Yiğit, “Bu projemizde ev hanımlarına meslek edindirilip aile bütçesine katkıda bulunması ve genç kızlarımızın meslek edinmesi, kendine kazanç sağlamasını hedefliyoruz. Kadınlarımızın evlerine ekonomik katkı yapmasını istiyoruz. Canik’in muhtelif alanlarında kurulacak semt otoparkları, haftanın belli günlerinde semt pazarı olarak kullanılacak. Sokak aralarındaki pazarlar kaldırılacak olası tehlikelerin de önüne geçilecek” ifadelerini kullandı.

KÖYLÜYE DESTEK İSTİHDAMA KATKI

“41 köyümüzde sütçülük teşvik edilecek, elde edilen sütler belediyeye ait tankerlerde toplanıp entegre tesisine getirilerek mamül haline getirilecek” diye konuşan İYİ Parti’li Atıf Yiğit, “Üretilen süt,  peynir, tereyağı, yoğurt çeşitleri, oluşturulacak bir marka altında tüketiciye direk ve toptan satışı yapılacak. Buradaki amacımız köylere canlılık kazandırıp, köylü halkımızın toprağını terk etmemesi, kurulan entegre tesisinde de istihdamın köylümüzden sağlanmasıdır. Temel amaç yöre halkının ucuz ve sağlıklı ürünler temin etmesi ve istihdam sahalarının açılması. Yeni doğan çocuğu olan her eve de entegre tesisinde üretilen günlük süt ücretsiz verilecek " dedi.

ESNAF KALKINACAK

Belediyenin ihtiyaçlarının öncelikle Canik esnafından sağlanacağını vurgulayan Ekonomist Yiğit, ”Siftahsız dükkan kapatan esnafın güçlenmesini sağlayacağız.  Belediye bünyesinde mahalle dernekleri, temsilci ofisleri ve ortak alanları oluşturacağız. Bu birimlerde mahalle dernek üyelerinin sorun ve önerilerinin dinlenmesi, bu süreçte kendileri ile sağlam bir iletişim kurulması temel hedefimiz. Belediyeye ait ormanlık alanın ıslah edilerek yöresel yemeklerin sunulacağı ve el becerilerinin satılabileceği, üreticilerin organik ürünleri pazarlayabileceği, ailelerin piknik alanı olarak kullanabileceği, çocukların evcil hayvanlarla tanışabileceği, oyun oynayabileceği bir yaşam alanı oluşturacağız” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA