16 HAZİRAN 2019 Pazar 00:26
Samsun Haber
Giriş Tarihi : 12-03-2019 17:54   Güncelleme : 12-03-2019 18:07

Atıf Yiğit: Canik'e Süt Entengre Tesisi kuracağız

Millet İttifakı Canik Belediye Başkan Adayı Yiğit, göreve gelmeleri halinde Canik'e Süt Entegre Tesisi kuracaklarını belirterek, "Bu tesis, üreticilerin kendi ürünlerini marka haline getirmesinde aracı olacak. Çocuklarımızın süt ihtiyacı bu tesisten karşılanacak "dedi.

Atıf Yiğit: Canik'e Süt Entengre Tesisi kuracağız

Millet İttifakı Canik Belediye Başkan Adayı Ekonomist Atıf Yiğit, Başalan köyünde vatandaşlarla ve esnaflarla buluştu. Sorunları dinleyen Yiğit, projelerini anlattı. Tarıma yönelik üretimi destekleyecek Canik'te sosyal hayatın gelişmesine katkı sunacak önemli projeleri olduğunu vurgulayan Yiğit, ilçeye kurulacak Süt Entegre Tesisi projesini anlattı. 

CANİK'TE TARIMI GELİŞTİRECEK PROJE 

Canik'te tarımın hakettiği yerde olmadığını vurgulayan Ekonomist Yiğit, "41 köyümüzde sütçülük teşvik edilecek, elde edilen sütler belediyeye ait tankerlerde toplanıp entegre 
tesisine getirilerek mamül haline getirilecek. Üretilen süt,  peynir, tereyağı, yoğurt çeşitleri, oluşturulacak bir marka altında tüketiciye direk ve toptan pazarlamayla satışı yapılacak. 
Buradaki amaç köylere canlılık kazandırıp, köylü halkımızın toprağını terk etmemesidir. Kurulan entegre tesisinde istihdam, köylümüzden sağlanacak. Temel amaç yöre halkının 
ucuz ve sağlıklı ürünler temin etmesi ve istihdam sahalarının açılmasıdır. Yeni doğan çocuğu olan her eve entegre tesisinde üretilen günlük süt ücretsiz olarak dağıtılacaktır "dedi. 

HER MAHALLEYE KREŞ 

Her mahalleye kreş kuracaklarını açıklayan Millet İttifakı Canik Belediye Başkan Adayı Ekonomist Yiğit, " Öncelikle çalışan bayanların, çocuklarının barınma ve ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla her mahalleye kreş kurulacak. Bu kreşlerimiz 24 saat hizmet verecek. Örnek: acil bir durumla karşılaşan bir aile çocuğunu iyi ellere güvenle teslim edip, ihtiyacını giderip çocuğunu teslim alabilecek. Profesyonel eğitmenler eşliğinde vaktini değerlendirecek çocuklarımızı güvenle teslim edebileceğiz "diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA