Samsun Haber
Giriş Tarihi : 23-06-2020 23:14   Güncelleme : 23-06-2020 23:19

AYDIN: BAŞKAN DEMİR'İN AÇIKLAMALARI SEVİNDİRİCİ

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın Gülsan Sanayi Sitesi ile ilgili son gelişmeleri anlattı.

AYDIN: BAŞKAN DEMİR'İN AÇIKLAMALARI SEVİNDİRİCİ

Uzun zamandır Samsun'un gündemini meşgul eden ve 47 bin kişiyi yakından ilgilendiren Gülsan Sanayi Sitesi'nin yıkılması ile ilgili konuya açıklık getiren Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in 'Gülsan esnafları 2022 yılında yeni yerlerinde olacak' sözlerini memnuniyetle karşıladıklarını ve tüm esnafların bir an önce yeni yerlerine geçmek için sabırsızlandıklarını söyledi.

ÜYE KAYITLARI BAŞLADI
Oda olarak Gülsan konusuyla ilgili çok ciddi bir özveri gösterdiklerini belirten Aydın; 'Öncelikle güçlü bir kooperatif kurduk ve burada yönetim kurulu ile birlikte üye kayıtlarına başladık. Çözüm konusunda gecikmelerin yaşanması nedeniyle bazı esnaflarımız beklemeye koyuldular. Ciddi bir üye kaydı yaptık ancak bunu da yeterli görmediğimiz için üye kayıtlarına yeniden başladık. 5 milyonluk bir para toplama hedefimiz var. Bunu da başaracağımıza inanıyorum. Tüm esnaflarımızı da üye olmaya davet ediyorum.' dedi.

ESNAFIMIZ RAHAT EDECEK
Gülsan konusunun çözüme kavuşması halinde yeni kurulacak yerde esnafların hem kazanç hem rahatlık hem de huzur bakımından feraha ereceğini sözlerine ekleyen Aydın; 'Sürecin hem hukuksal hem de seçim atmosferi nedeniyle uzaması hepimizi yordu. Sayın başkanımızla sürekli olarak koordine halinde çalışmalarımızı sürdürerek önemli bir mesafe aldık. Gülsan konusunun hız kazanması ise bizleri memnun etti. Sayın Başkan 2022 olarak söz verip kamuoyuna da açıklama yaptı. Maratonun sonuna geldik. Mutluyuz.' diye konuştu.