24 ŞUBAT 2020 Pazartesi 17:55
Samsun Haber
Giriş Tarihi : 17-01-2020 20:38

Ayvacık'ta sokak hayvanlarına mama ve kulübe

Samsun'un Ayvacık ilçesinde Hasanuğurlu barajı üzerinde saat 13.30'da bir araya gelen öğrenciler ve belediye görevlileri sokak hayvanları için seferber oldular.

Ayvacık'ta sokak hayvanlarına mama ve kulübe

Sev paylaş projesi olan bu etkinlikte öğrenciler ve belediye görevlileri ellerine birer mama ve kulübe alarak sokak hayvanlarının ulaşabileceği bölgelere yerleştirdiler. Daha sonra belediye aracıyla getirilen kediler ve köpekler bu kulübelerin yakınına bırakıldı.

     Ardından Proje kapsamında düşüncelerini  dile getiren Ayvacık Belediye Başkanı Sayın Halil Kalaycı; "Sizin yaptığınız bu etkinlik şuanda küçük bir şey olarak görünebilir fakat ileride bu projenin etrafında gelişecek yeni ve güzel etkinliklerle birlikte kar topu gibi büyüyecek." sözleriyle ifade etti.
Sev paylaş projesi sorumlusu OMÜ öğrencisi Ezgi Aslan ise; "Topluma hizmet ve sosya sorumluluk projeleri denildiğinde, insanların aklına gelen ilk şey topluma hizmet yapmaktır. Çünkü hayvanlarda bu toplumun birer parçasıdır. Etkinliğimiz sokak hayvanlarını kapsamaktadır ve bu anlamlı etkinlikte destek veren Ayvacık Belediyesine ve katılımcı arkadaşlarıma teşekkür ederim." diyerek sözlerinin altını çizdi.

    Örnek olacak sev paylaş projesi kapsamında emek veren öğrenciler; bu tür etkinliklerin sürekli yapılması gerektiğini ve devamlı hale gelmesi gerektiğini dile getirdiler. 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA